12/05/2023

Izjave nakon remija u domaćem susretu sa Sevillom

u 00:49h / Kategorija:

Nakon remija odigranog u okviru prve polufinalne utakmice Lige Evrope. za medije govorili su Massimiliano Allegri, Leonardo Bonucci, Adrien Rabiot, Federico Gatti i Danilo.

Massimiliano Allegri

"Znali smo da će ovaj meč biti težak. Dobro smo počeli, ali smo u posljednjoj trećini terena napravili nekoliko pogrešnih izbora i primili gol pri prvoj protivničkoj kontri. Zatim smo odigrali dobro drugo poluvrijeme i zasluženo izjednačili. Remi mijenja dinamiku žrijeba, posebno u pogledu samopouzdanja, jer poraz apsolutno nismo zaslužili. Na kraju, gol je zaslužen i pomaže nam na putu do finala. Uvjeren sam da ćemo uspjeti, jer ova ekipa je uvijek pokazivala da može ponovo ustati i boriti se. Zadovoljan sam s poslom koji su momci odradili večeras. Sevilla? U potanju je stručan i tehnički potkovan tim. Od Manchestera su mogli primiti 3-4 gola, ali svejedno nisu nimalo popuštali. Protiv ovih ekipa je potrebno iskazati smirenost i lucidnost. Nakon njihovog smo vodstva mnogo rizikovali, ali momci su bili dobri. Zamjene su se još jednom pokazale bitnima. Preostalo nam je za odigrati još četiri susreta u šampionatu i nadam se još dva u Ligi Evrope. Moramo ostati fokusirani. Juve se boji da šutira? Nije da smo igrali protiv trećerazredne ekipe, postoje i protivnici koji su na visokom nivou. Igrali smo protiv šesterostrukog osvajača ovog natjecanja. Zamjena Kostića? Odigrao je dobro prvo poluvrijeme, ali je potom pao i trebao nam je svjež igrač drugačijih karakteristika. O kvalitetama Pogbe se ne raspravlja, s njegovim prisustvom na terenu tjera nas na kvalitativni iskorak. Danas je bio bolji nego u nedjelju. Bitno je da bude odlučujući, bez obzira koliko vremena provede na terenu. Moguće da bi se mnogo više mučio da je susret započeo od prve minute. Šta očekujemo u Sevilli? Fudbalsku utakmici u vrlo vjerovatno ugodnu temperaturu. U pitanju je polufinale i imamo sve šanse za plasman. Gatti? Mnogo je napredovao, nadam se da će zabiti i u uzvratu. Tim na kraju sezone raste po pitanju fizičkih kvaliteta. To je dobar predznak za ono što predstoji."

Leonardo Bonucci

"Ovaj se žrijeb igra na više od 180 minuta. Znali smo da ćemo večeras imati poteškoća, odlična su ekipa, a mi nismo dobro dočekali njihov kontranapad. Morali smo bolje u prvom poluvremenu, ali sad idemo u Sevilju svjesni da smo već postigli gol protiv njih. Mojih 500 nastupa? Slavim to, sretan što sam ušao u historiju Juvea. U pitanju je historijska i važna prekretnica, malo je igrača dostiglo ove brojke, biti zapisan u historiji Juvea je izvor ponosa, čast je nositi ovaj dres i raditi to tako dugo što svakako nije za svakoga. Uživam u ovom dometu, ali zasluge idu svim mojim saigračima i trenerima koji su bili uz mene kroz svih 500 utakmica, kao i mojoj porodici koja me podržavala i izdržala ovo moje putovanje. Zabili smo za važno izjednačenje, bilo je ovo lijepo veče. Međutim, očigledno je da bih radije ovaj dan okončao pobjedom."

Adrien Rabiot

"Gol nam mnogo znači, daje nam toliko samopouzdanja i želje da odemo u Španiju da pobijedimo i plasiramo se u finale u Budimpešti. Dobro smo odigrali drugo poluvrijeme, prije svega vjerovali smo do kraja. Očekuje nas još jedna bitka, sretni smo zbog ovog večeras. Nedosuđeni jedanaesterac? Pokazao sam sucu na pretrpljeni udarac, nisam pretjerano reagovao, a VAR nije ništa sugerisao. Nisam od onih koji se žale nakon svršenog posla. Pregledao sam snimke i bio je u pitanju čist penal, ali sudac je odlučio drugačije. Sada moramo razmišljati o revanšu i pobijediti."

Federico Gatti

"Šta predstavlja ovaj gol? Ogroman značaj, ali će imati još veći značaj ako se kući vratimo s dobrim rezultatom iz uzvratne utakmice, inače ništa ne vrijedi. Sevilla je izuzetno snažna ekipa, bit će im sada teže, ali mi moramo pobijediti po svaku cijenu. Oni su stručnjaci u nekim segmentima igre, pokušavaju da prelome utakmicu, ali mi moramo da ostanemo mirni, prije ili kasnije dobit ćemo priliku i moramo je dobro iskoristiti. Teško je igrati sa zaostatkom, ali mi smo bili dobri u rezultatskom povratku i sada je sve otvoreno. Morat ćemo da budemo kompaktni i da se borimo za svaku loptu, kao da nam je posljednja."

Danilo

Da li se osjećate kažnjenim zbog nedosuđenog jedanaesterca nad Rabiotom? "Presude prepuštamo vama, već imamo dosta posla po pitanju koncentriranja na teren, na ono što moramo da uradimo i trudimo se da ne gubimo energiju na takve stvari. To nas skreće s pravog puta. Ove stvari prepuštamo vama, navijačima i uopšte onima zaduženim za to."

Juveov mentalni oklop? "Mi igrači tu ne možemo ništa. Mi, trener, trenerski tim i svi ostali u grupi moramo da se koncentrišemo da radimo dan za danom i da do utakmica dođemo u najboljim uslovima, a potom da pokušamo da dođemo do kraja svih takmičenja."

Kako se ti osjećaš? "Dobro sam, jako dobro."