27/07/2022

SCT 2022 / II utakmica / Barcelona - Juventus 2:2 (2:1)

u 10:26h / Kategorija:

Stara dama je u Dallasu odigrala drugi susret u okviru ovogodišnjeg Soccer Champions Tour 2022, ovoga puta je sraz sa Xavijevo Barcelonom okončao remijem pri rezultatu od 2:2. Katalonci su do vodstva stigli u 30. minutu preko Ousmane Dembelea, da bi Moise Kean devet minuta kasnije donio izjednačenje na asistenciju Juana Cuadrada. Konačan rezultat prvog poluvremena, Barcelona 2, Juventus 1, postavio je samo minutu poslije još jednim pogotkom Ousmane Dembele. Konačan rezultat susreta postavio je u 51. minutu novim pogotkom Moise Kean, ovog puta na asistenciju Manuela Locatellija.

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen (46' Pena); Sergi Roberto (32' Dest) (77' Collado), Christensen (62' Torre), Garcia (46' de Jong), Jordi Alba (62' Piqué); Nico Gonzalez (46' Gavi), Busquets (46' Pjanić), Kessié (62' Balde); Dembélé (46' Raphinha) (77' Abde), Lewandowski (62' Depay), Aubameyang (46' Ansu Fati) (76' Casado).
Klupa (15): Balde, Casado, Collado, de Jong, Depay, Dest, Ezzalzouli, Fati, Gavi, Pena, Pique, Pjanić, Raphinha, Tenas, Torre.
Trener: Xavier Hernández Creus.

Juventus (4-3-3): Szczesny (46' Perin); Danilo (60' Fagioli), Bonucci (46' Gatti), Bremer (59' Rugani), Alex Sandro (60' Pellegrini); Rovella, Locatelli (60' Compagnon), Zakaria; Cuadrado (77' Barbieri), Kean (77' Cudrig), Di Maria (76' Soulé).
Klupa (15): Aké, Barbieri, Compagnon, Cudrig, Da Graca, Fagioli, Garofani, Gatti, McKennie, Pellegrini, Perin, Pinsoglio, Rugani, Soulé, Vlahović.

Bianconeri će putovati u Kaliforniju, Pasadena, gdje će na Rose Bowl Stadiumu u okviru treće i posljednje utakmice Soccer Champions Toura 2022 odmjeriti snage sa Ancelottijevim Realom. Susret je na rasporedu u nedjelju, 31. jula, s početkom od 04:00h po našem vremenu.