21/05/2022

Serie A 2021/22 / 38. kolo / Fiorentina - Juventus 2:0 (1:0)

u 22:46h / Kategorija:

Stara dama je sezonu 2021/22 okončala na gostovanju Fiorentini. Dvoboj Bianconera i Viole na Stadio Artemio Franchiju okončan je osmim sezonskim ligaškim porazom Juventusa, ovoga puta pri rezultatu od 2:0 za koji se pogotkom u prvom minutu sudačke nadoknade prvog poluvremena pobrinuo Alfred Duncan, odnosno pogotkom s bijele tačke Nicolas Gonzalez u drugom minutu sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Fiorentina (4-3-3): Terracciano; Venuti (62' Odriozola), Milenković, Igor, Biraghi; Bonaventura, Duncan (85' Torreira), Amrabat; Nico Gonzalez, Piatek (85' Cabral), Saponara (70' Ikoné).
Klupa (13): Bonaventura, Callejòn, Dragowski, Ikoné, Kokorin, Martinez-Quarta, Cabral, Munteanu, Nastasić, Odriozola, Rosati, Terzić, Torreira.
Trener: Vincenzo Italiano.

Juventus (3-5-2): Perin (46' Pinsoglio); de Ligt, Bonucci, Chiellini (46' Rugani); Bernardeschi (60' Marley Aké), Locatelli (76' McKennie), Miretti, Rabiot, Alex Sandro; Dybala, Moise Kean (76' Vlahović).
Klupa (10): Szczesny, Pinsoglio, Vlahović, Morata, Cuadrado, McKennie, Pellegrini, Rugani, Marley Aké, Iling-Junior.