17/03/2022

Izjave nakon poraza od Villarreala

u 08:20h / Kategorija:

Juventus je sinoć završio svoju europsku sezonu porazom od strane Villarreala rezultatom 0-3, a izjave nakon utakmice dali su Massimiliano Allegri, Juan Cuadrado, Danilo, Fabio Capello, Alessandro Del Piero, Moreno Torricelli, Alessandro Costacurta, Matthijs de Ligt, Nicola Amoruso i Patrice Evra.

Massimiliano Allegri

"Odigrali smo dobro veći dio utakmice, moramo prihvatiti ovaj loš rezultat, žao nam je. Ali ne mogu ništa kriviti momčad, čestitam Emeryju i Villarrealu jer su odigrali poštenu utakmicu. Namjera im je bila možda odvesti utakmicu u produžetke ili iskoristiti određene trenutke, a oni su to napravili na najbolji način, a mi smo bili malo previše naivni. 75 minuta smo igrali dobro, onda je u drugom poluvremenu postalo teže. Izgubili smo briljantnost i dovoljan je bio detalj da odluči utakmicu. Navijači mogu aplaudirati ili zviždati, ali tim nemaju za što kriviti. Dybala je odradio bio tek dva treninga, Bernardeschi i Chiellini također. Prije gola sam namjeravao Moratu zamijeniti Dybalom, ali i nakon njihovog prvog gola je bilo ostalo još 12 minuta i morali smo ostati mirni. Međutim, nije bilo lako. Uvijek ponavljam da je jedna stvar imati ambiciju da stignemo do finala, ali moramo biti realni oko našeg dometa. Ovo je bila izbalansiran dvomeč, Villarreal je pokušao da odvesti utakmicu u svoju korist, a mi nismo imali dovoljno snage da reagujemo na pravi način. Osmina Lige prvaka je uvijek težak zadatak. Jedna je stvar pokazivati ambiciju i sanjati. Realnost je da smo igrali protiv tima koji je osvojio Ligu Evrope s iskusnim igračima kojima smo malo toga pružili kroz utakmicu. Detalji su odlučili o kvalifikaciji. Sezona još uvijek nije okončana i jako nam je žao zbog ove eliminacije. Na kraju godine ćemo napraviti procjene u kojem segmentu treba da napredujemo, ali ponavljam da je u Evropi 10 timova superiornijih od Juventusa. To nije sramota nego istina. Večeras jesmo mogli proći dalje, ali to nije bio lagan posao. Sada moramo da umuknemo i pokušamo da osvojimo barem jednu titulu u sezoni. Pričati o neuspjehu je intelektualno nepoštenje. Bili smo u utrci za četvrtfinale i u utrci smo za plasman u Ligu prvaka za sljedeću godinu. Također, igramo i za naslov Coppa Italia. Nemam šta da zamjerim momcima. Večeras. Juventus je odigrao jednu od najboljih utakmica u Evropi. Uvijek sam čvrsto s nogama na zemlji i cijenim ono što imam u ruci. Vezni igrači ne pokušavaju mnogo okomitim dodavanjima? Pitanje je karakteristika. Arthur je jako dobar, ali nema tu dugu loptu kojom mijenja tok igre, što Locatelli donekle i posjeduje. Danas smo razočarani, a u nedjelju nas očekuje ligaška utakmicu koju apsolutno moramo pobijediti. Nemam potrebu da krivim tim za bilo što i jako sam zadovoljan onim što su uradili."

Juan Cuadrado

"Nema objašnjenja za ovaj poraz, odigrali smo dobro prvo poluvrijeme, ali to je nogomet, sad moramo razmišljati o Serie A, teško je igrati protiv ovih sjajnih momčadi, znali smo to, moramo se brzo oporavati i okrenuti novu stranicu."

Danilo

"Čudna utakmica? Nakon 0-3 teško je reći, male stvari čine razliku i čini se da tražimo alibije. Nismo bili dobri, nakon 0-1 morali smo postići pogodak, a umjesto toga bili smo kažnjeni. Moramo se ispričati i podići glave, i od sutra opet početi s radom."

Fabio Capello

"Italijanski fudbal mora da shvati da moramo više da trčimo, da više ulazimo u dvoboje, da igramo na većoj tehničkoj razini. Najviše žalim što sam video Juve koji poput Barcelona protiv intera 2010. samo čuvala loptu. Bianconeri su imali šanse samo kroz skok igru, ali su odustali od centriranja. Pokušali su da prođu kroz sredinu gdje ih je čekalo mnogo protivničkih igrača. Emery je shvatio kako treba da se pripremi za meč, poništio je snažne tačke Juvea. 3:0 je previše, ali Villarreal je pokazao karakter. Dybala je mogao ući ranije, on je bio jedini koji je u nogama mogao imati genijalan potez, ali umjesto toga, ušao je u najgorem mogućem trenutku."

Alessandro Del Piero

"Vidio sam dobro prvo poluvrijeme, Juve je bio u posjedu igre, dobro je zatvorio prostor Villarrealu, koji je odradio par kontri i to je to. Igra je bila dobra, tim je pokazivao dosta samopouzdanja. Onda je u drugom poluvremenu nestalo samopouzdanja, neka vrsta energije je nestala i možda su to one večeri kada je samo jedan mali detalj dovoljan. Prečka Juvea, Szczesny dodiruje udarac s bijele tačke, onakav gol za 2:0. Juvea je u drugom poluvremenu pokazao svoje mane i nedostatak ideja. Nisu rizikovali jedan na jedan, vezni red nije koristio okomite lopte za napadače. Ako želiš nešto stvoriti, lopta se mora kretati mnogo brže."

Moreno Torricelli

"Do prvog jedanaesterca smo dobro vodili utakmicu, a ni Villarreal nije uradio ništa bitnoga. Tko manje promaši, pobjeđuje u utakmici. Ne trebamo kriviti Ruganija, iako je njegova greška utrla put. Defanzivac je bio primoran, pod navodnicima, da napravi taj prekršaj kako bi spriječio protivnika da produži do mreže. Onda kada i manje od deset minuta do kraja ponudiš prilike, protivnik ih iskoristi napravi način. Šteta, budući da sam vidio prvo poluvrijeme u kojem je Juve igrao dobro, ali nažalost nisu zabili taj gol koji bi mogao promijeniti tok utakmice. U prvom poluvremenu smo stvarali mnogo, više od protivnika, ali je stvarno šteta što nismo uspjeli da postignemo gol. Protivnik nije bio očito superioran i Juventus je bio taj koji je večeras zaslužio pobjedu."

Alessandro Costacurta

"U prvom poluvremenu je Juve izgledao dobro, možda ovim riječima idem kontra misli ostalih. U drugom poluvremenu se Juve pobrinuo da mu utakmica ne pobjegne iz ruku, ali tu se nešto pita i onaj drugi tim. Žao mi je zbog Ruganija, ali napravio je ozbiljnu grešku."

Matthijs de Ligt

"Do 75. minute smo igrali izjednačenu utakmicu, imali smo velike šanse, ali golman se pokazao dobrim. Nakon jedanaesterca smo u potpunosti pali. Kada primite gol za 1:0, još uvijek imate mogućnost za izjednačenje. Morali smo reagovati bolje."

Nicola Amoruso

"Može li Juve još uvijek do Scudetta? Da. Sve je moguće. Mnogo je još bodova ostalo za osvojiti. Sviđa mi se ova sezona šampionata, mnogo je ekipa koje će se boriti za Scudetto do posljednjeg trenutka. Vlahović? On je jak, pokazuje sposobnosti vođe, tehnički je bitan igrač. On radi sam, pokazuje veliki utjecaj. Dybala? Uvijek sam se nadao da će eksplodirati. Ne može pronaći kontinuitet. Razmišljajući o Vlahoviću i Dybali, fizičkoj snazi ​​i mašti, zamišljam sjajan ofanzivni par. Produženje ugovora s Dybalom? Postoje udaljenosti po pitanju dogovora, to bi bio veliki gubitak. Kada je rok blizu, a dogovor se ne može postići, nastaju brojne prepreke. Gubitak bi bio ozbiljan, ali već neko vrijeme čekamo i njega da konačno eksplodira."

Patrice Evra

"U fudbalu postoji jedna stvar koja je fundamentalna, razlika između rada i reakcije. Kada u Ligi prvaka propustite četiri prilike, onda plaćate kaznu za to, ovo je Liga prvaka. Kada padneš, poslije se teško oporaviti. Juve nije pokušao da pobijediti ovaj meč. U prvom poluvremenu jeste, ali u drugom poluvremenu... napravili bi po pet dodavanja prije nego bi ona stigla do Cuadrada. Zaista sam razočaran licem koje Juve pokazao. Također, u okviru šampionata Max čini čuda, budući da kvaliteta nema, pogotovo u veznom redu. Ranije smo imalo Marchisija, Vidala, Pirla... Žao mi je, ali nisam od Arthura vidio niti jednu loptu koja bi promijenila utakmicu, a što je večeras bilo od ključnog značaja."