06/01/2022

Izjave nakon torinskog remija s Napolijem

u 23:39h / Kategorija:

Nakon remija pri rezultatu od 1:1 viđenog u srazu Juventusa i Napolija na torinskom Allianz Stadiumu, za medije su govorili Massimiliano Allegri i Manuel Locatelli.

Massimiliano Allegri

"Bila je ovo utakmica protiv direktnog rivala, Napoli je odigrao dobar meč, kao i mi. Mogli smo i povesti, ali smo bili neprecizni u završnici. Nakon izjednačenja smo imali tri ili četiri minuta dobrog pritiska, onda smo počeli da gubimo posjed lopte i bili smoisuviše ishitreni. Željeli smo pobjedu kako bi umanjili bodovnu razliku, ali stvari gledajmo pozitivno, zaostatak je ostao nepromijenjen. Večeras je ekipa odradila dobru utakmicu protiv dobrog Napolija koji je uspio da nam stvori poteškoće. Generalno, moramo početi postizati više golova, ali danas smo vidjeli i neke dobre stvari. Chiesa je zabio gol, a mrtve lopte smo nešto bolje koristili zahvaljujući i ubacivanjima veznih igrača. Radimo na tom i vjerujem da će time stići i golovi."

Manuel Locatelli

"Žao nam je jer smo željeli tu pobjedu. Odigrali smo dobru utakmicu u smislu intenziteta, u drugom poluvremenu smo dodatno pojačali ritam, ali moramo se truditi da to činimo tokom cijelih 90 minuta utakmice i da sakupimo pri tom što više bodova. Znamo da je ovo bitan mjesec, moramo dati sve od sebe."