31/07/2021

Prijateljska utakmica / Monza - Juventus 1:2 (0:1)

u 22:53h / Kategorija:

Stara dama je u okviru drugog pripremnog susreta gostovala Monzi u okviru Trofeo Berlusconi. Dvoboj na U-Power Stadiumu u Monzi okončan je slavljem Juventusa, ovog puta pri rezultatu od 2:1 za koji su se golovima pobrinuli Filippo Ranocchia i Dejan Kuluševski. Počasni pogodak za domaći tim proslavio je Marco D'Alessandro.

Gosti su do vodstva stigli već u 13. minuti kad Filippo Ranocchia na dodavanje Soulèa s dvadesetak metara sjajno pogađa dalji ugao gola nemoćnog Di Gregoria, te time ujedno postavio i konačan rezultat prvog poluvremena. Samo osam mnuta nastavka bilo je potrebno Juventusu da udupla vodsvo, kad je Dejan Kuluševski iskoristio grešku odbrane Monze i savladao golmana domaćeg tima. Konačnih Monza 1, Juventus 2, postavio je Marco D'Alessandro u 88. minutu susreta.
Monza (3-5-2): Di Gregorio; Sampirisi, Bellusci (59' Paletta), Caldirola (46' Pirola); Pedro Pereira, Brescianini (46' Colpani), Barillà (75' Scozzarella), Machin (61' Marić), Carlos Augusto (59' Donati); D'Alessandro (88' Siatounis), Gytkjaer (63' Valoti).
Klupa (11): Sommariva, Rubbi, Donati, Anastasio, Valoti, Siatounis, Scozzarella, Marić, Colpani, Paletta, Pirola.
Trener: Giovanni Stroppa.

Juventus (4-3-3): Szczesny (46' Perin); De Sciglio (81' Hajdari), Demiral (46' Rugani), de Ligt (61' Dragusin), Pellegrini (46' De Winter); Ranocchia (68' Peeters), Ramsey (46' Fagioli), Rabiot (68' Miretti); Kuluševski (68' Marques), Brighenti (62' Akè), Soulè (62' Felix Correia).
Klupa (12): Perin, Pinsoglio, Rugani, Dragusin, De Winter, Hajdari, Fagioli, Miretti, Peeters, Akè, Felix Correia, Marques.
Pored večerašnjeg dvoboja s Monzom, Juventus je potvrdio i odigravanje duela s Barcelonom, a koji će se, ‎‎u okviru njihovog tradicionalnog ‎‎Joan Gamper Trophy natjecanja koje datira još od 1966. godine, odigrati‎‎ 8. avgusta na Camp Nou.