24/07/2021

Prijateljska utakmica / Juventus - Cesena 3:1 (2:1)

u 19:54h / Kategorija:

Massimiliano Allegri je uspješno priveo kraju prvi predsezonski test kojeg je Juventus u prorijeđenom sastavu odigrao u Continassi protiv Cesene predvođene Williamom Vialijem.

Duel dvaju Bianconera na U-Power Stadiumu u Ceseni okončan je slavljem torinskog tima pri rezultatu od 3:1. Stara dama je do vodstva stigla pogotkom belgijskog štopera, Konija De Wintera, nakon lijepe akcije koju su izveli Pjaca, Felix Correia i Weston McKennie. Ovim je 19-godišnjak postao ujedno i prvi belgijski fudbaler koji je postigao gol u dresu Juventusa.

Juventus je vodstvo uduplao u 34. minutu, kada je na dodavanje Souléa Weston McKennie poslao loptu u donji desni ugao gola nemoćnog Nardija.

Samo dvije minute kasnije na 2:1 su smanjili gosti. Nakon ozbiljnog pritiska na gol Mattije Perina i nakon prvobitne sjajne parade Juveovog golmana, gol u nastavku akcije ipak postiže Cristian Shpendi.

Novo povećanje vodstva domaćinima i konačan rezultat postavio je u 67. minuti Matias Soulé pogotkom s nekih 20 metara, nakon što se lopta u letu odbila od defanzivca Cesene i promijenivši smjer prevarila Benedettinija.

Juventus (4-3-2-1): Perin (46' Pinsoglio); De Winter (46' Demiral), Dragusin (67' Hajdari), Rugani (78' Mulé), De Sciglio (74' Stramaccioni); McKennie (46' Peeters), Ranocchia (74' Clemenza), Miretti (58' Rafia); Soulé (67' Aké), Pjaca (66' Marques); Felix Correia (58' Brighenti).
Klupa (14): Pinsoglio, Israel, Demiral, Aké, Peeters, Rafia, Brighenti, Marques, Hajdari, Mulé, Leone, Stramaccioni, Clemenza, Compagnon.
Trener: Massimiliano Allegri.

Cesena (4-3-1-2): Nardi (46' Benedettini); Adamoli (46' Guerra), Gonnelli (46' Bolognesi), Ciofi, Candela (46' Ricci); Nannelli (46' Berti), Ilari, Ardizzone; Zecca; Caturano, Shpendi (46' Bernardi M.).
Klupa (12): Benedettini, Lepri, Bolognesi, Guerra, Bernardi E., Berti, Boriani, Zanni, Bernardi M., Fabbri, Francesconi, Ricci.
Trener: William Viali.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.