20/09/2020

Serie A 2020/21 / 1. kolo / Juventus - Sampdoria 3:0 (1:0)

u 22:37h / Kategorija:

Bianconeri su utrku za devetom odbranom naslova prvaka Italije u nizu započeli na Allianz Stadiumu dočekavši Ranierijeve Blucerchiate. Dvoboj Juventusa i Sampdorije okončan je prvim ligaškim slavljem sezone aktuelnog šampiona. Za konačnih Juventus 3, Sampdoria 0 golovima su se večeras pobrinuli Dejan Kulusevski, Leonardo Bonucci i Cristiano Ronaldo.

Bianconeri su u 13. minutu probili otpor gostiju. Prodor je započeo Cristiano Ronaldo, nakon čega lopta od bloka odbrane Sampdorije dolazi pred Dejana Kulusevskog koji sa 15-tak metara iskosa pogađa malu mrežu gola nemoćnog Audera. Jedanaest minuta prije isteka regularnih 90. konfuziju u petercu gostiju najbolje koristi Leonardo Bonucci i bez većih problema iz blizine matira golmana gostiju. Za konačnih 3:0 pobrinuo se Cristiano Ronaldo nakon što je u 88. minutu fantastičnim udarcem proveoloptu u gol na asistenciju izuzetno raspoloženog Aarona Ramseya.
Juventus (3-5-2): Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini (82' Demiral); Cuadrado (78' Bentancur), Rabiot, McKennie, Ramsey, Frabotta (67' De Sciglio); Kulusevski (82' Douglas Costa), Ronaldo.
Klupa (11): Buffon, Pinsoglio, De Sciglio, Rugani, Demiral, Portanova, Arthur, Bentancur, Nicolussi Caviglia, Douglas Costa, Vrioni.
Trener: Andrea Pirlo.
Sampdoria (4-5-1): Audero; Bereszynski, Colley, Tonelli (46' Yoshida), Augello; Depaoli (46' Ramirez), Thorsby (71' Darmsgaard), Ekdal, Leris (46' Quagliarella), Jankto; Bonazzoli (70' Verre).
Klupa (12): Ravaglia, Capezzi, Chabot, Damsgaard, Ferrari, La Gumina, Quagliarella, Ramirez, Regini, Cerre, Viera, Yoshida.
Trener: Claudio Ranieri.
Izabranici Andree Pirla će naredni susret odigrati u nedelju, 27. septembra, kada će u okviru 2. kola italijanskog šampionata gostovati Romi na rimskom Olimpicu.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.