01/08/2020

Serie A 2019/20 / 38. kolo / Juventus - Roma 1:3 (1:2)

u 22:40h / Kategorija:

Posljednje kolo Serie A za sezonu 2019/20 na noge deveterostrukim uzastopnim šampionima je dovelo Romu Paula Fonsece, Dvoboj Sarrijevih Bianconera i rimskih Giallorossih okončan je sedmim ligaškim porazom Stare dame, ovog puta rezultatom od 3:1 za koji se sa dva pogotka pobrinuo Diego Perotti, te jednim Nicolo Zaniolo. Počasni pogodak za domaćine proslavio je Gonzalo Higuain.

Domaćini su do vodstva stigli već u petom minutu kada Ardrien Rabiot petom sjajno prosljeđuje ubačaj iz ugla na visinu druge startive, gdje Gonzalo Higuain iz blizine spretno pogađa mrežu Fuzata. Rimljani su do izjednačenja stigli u 23. minutu, Kalinić je sjajno reagovao na korner Perottija i glavom sa desetak metara matirao Wojciecha Szczesnyja. Konačan rezultat prvog poluvremena, Juventus 1, Roma 2,  postavio je Perotti sa bijele tačke.

Sedmi minut nastavka donio je novi pogodak u mreži Bianconera. Zaniolo je dugo vukao loptu i sjajnom asistencijom uposlio Perottija koji večeras po drugi put trese mrežu šampiona Italije, te ujedno postavlja i konačan rezultat susreta za novi poraz Bianconera.
Juventus (4-3-3): Szczesny (74' Pinsoglio); Danilo, Bonucci (51' Demiral), Rugani, Frabotta; Muratore, Rabiot (51' Ramsey), Matuidi; Bernardeschi (73' Olivieri), Higuain (79' Vrioni), Zanimacchia.
Klupa (13): Pinsoglio, Buffon, Chiellini, Alex Sandro, Demiral, Coccolo, Wesley, Ramsey, Bentancur, Peeters, Cuadrado, Olivieri, Vrioni.
Trener: Maurizio Sarri.
Roma (3-4-2-1): Fuzato; Fazio, Ibanez (56' Juan Jesus), Smalling; Zappacosta, Villar, Cristante (56' Santon), Calafiori (60' Peres); Zaniolo (56' Cengiz Under), Perotti (73' Kluivert); Kalinić.
Klupa (12): Pau Lopez, Juan Jesus, Džeko, Kolarov, Cetin, Cengiz Under, Santon, Perez, Peres, Diawara, Mkhitaryan, Kluivert.
Trener: Paulo Fonseca.
Izabranici Maurizija Sarrija će naredni susret odigrati u petak, 7. avgusta, kada će na torinskom Allianz Stadiumu pokušati preokrenuti minimalan poraz iz prvog susreta osmine finala Lige prvaka i preko francuskog Lyona ovjeriti plasman među osam najboljih ekipa Starog kontinenta.