15/07/2020

Serie A 2019/20 / 33. kolo / Sassuolo - Juventus 3:3 (1:2)

u 23:44h / Kategorija:

33. kolo Serie A Bianconere je odvelo na Mapei Stadium u Reggio Emiliju. Dvoboj De Zerbijevih Neroverdija i Sarrijevih Bianconera okončan je petim ligapkim remijem sezone, ovoga puta rezultatom od 3:3. Pogotke za Juventus postigli su Danilo, Gonzalo Higuain i Alex Sandro. S druge strane, vrijedan bod domaćinima donijeli su Filip Đuričić, Domenico Berardi i Francesco Caputo.

Bianconeri su rano zatresli mrežu domaćina. Pjanić je iz kornera dodao na 16 metara za Danila koji sjajnim šutem matira Consiglija. Samo sedam minuta kasnije Bianconeri su uduplali vodstvo. Fenomenalna lopta Pjanića je izbacila Higuaina u situaciju jedan na jedan s domaćim golmanom, a iskusni Argentinac takve stvari ne propušta. Nakon ubjedljivog vodstva gostiju razigrali su se i Neroverdi i u nekoliko prilika na teške muke stavljali Wojciecha Szceznija koji se sjajno držao sve do 29. minute kada Đuričić nakon brojnih napada ipak trese mrežu Juventusovog Poljaka.

Svega šest minuta nastavka bilo je potrebno domaćinu da poravna rezultat, a desilo se to iz prekida fantastičnim pogotkom Domenica Berardija iz slobodnog udarca. Samo tri minuta kasnije nastavila se agonija Juventusa. Gosti su nastavili pritiskati, a oštar prizeman ubačaj Berardija spremno na visini druge stative dočekuje ovosezonski najbolji strijelac Sassuola, Francesco Caputo i iz blizine trese mrežu Bianconera za potpuni preokret. 64. minut donio je novo izjednačenje. Ovoga puta Bentancur iz ugla sjajno pogađa Alexa Sandra koji glavom pogađa nebranjeni dio gola Consiglija, postavivši ujedno i konačan rezultat susreta na Mapei Stadiumu, Sassuolo 3, Juventus 3.
Sassuolo (4-2-3-1): Consigli; Müldür, Chiriches (75' Marlon), Peluso, Kyriakopoulos; Magnanelli (67' Bourabia), Locatelli; Berardi (86' Ferrari), Đuričić (67' Traore), Boga (86' Raspadori); Caputo.
Klupa (12): Pegolo, Bourabia, Ferrari, Ghion, Haraslin, Magnani, Manzari, Mercati, Piccinini, Raspadori, Marlon, Traore.
Trener: Roberto De Zerbi.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Danilo, de Ligt, Chiellini (46' Rugani), Alex Sandro; Bentancur, Pjanić (57' Rabiot), Matuidi (81' Ramsey); Bernardeschi (62' Douglas Costa), Higuain (57' Dybala), Cristiano Ronaldo.
Klupa (11): Buffon, Pinsoglio, Bonucci, Rugani, Demiral, Ramsey, Rabiot, Muratore, Dybala, Douglas Costa, Olivieri.
Trener: Maurizio Sarri.
Izabranici Maurizija Sarrija će naredni susret odigrati u ponedeljak, 20. jula, kada će u okviru derbija 34. kola italijanskog šampionata na torinskom Allianz Stadiumu ugostiti rimski Lazio.