07/07/2020

Serie A 2019/20 / 31. kolo / Milan - Juventus 4:2 (0:0)

u 23:44h / Kategorija:

31. kolo Serie A je Staru damu dovelo na San Siro, na noge Piolijevim Rossonerima. Dvoboj starih znalaca okončan je četvrtim ligaškim porazom Bianconera, ovoga puta rezultatom od 4:2. Rossoneri su slavili pogocima Zlatana Ibrahimovića, Francka Kessiéa, Rafaela Leãa i Ante Rebića, dok su počasne pogotke za gostujući tim proslavili Adrien Rabiot i Cristiano Ronaldo.

Na prvu pravu priliku čekali smo do 47. minute kada Adrien Rabiot uzima loptu na svojoj polovici, solo prodorom osvaja teren sve do 20-tak metara od gola Milana otkud fantastičnim pogotkom i svojim prvjencem u crno-bijelom dresu matira nemoćnog Gianluigija Domnnarummu. Šest minuta kasnije vidjeli smo još jedan pogodak u mreži Milana. Romagnoli i Kjaer su katastrofalno reagovali na dugu loptu Juana Cuadrada, a Cristiano Ronaldo koristi grešku domaće odbrane i matira golmana Rossonera.

Na 2:1 smanjili su Rossoneri već u 62. minutu, nakon igranja rukom Bonuccija glavni arbitar susreta pokazao je na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Zlatan Ibrahimović. Samo tri minuta kasnije, sjajnu akciju koristi Franck Kessié i poravnava rezultat na San Siru. Već u 68. minutu upisali smo potpuni preokret rezultata kada udarac Rafaela Leãa prolazi kroz noge Danielea Ruganija, pri tom okrznuvši unutrašnju stranu stopala defanzivca Stare dame mijenja smjer i matira Wojciecha Szczesnyja. Nažalost, golijada Milaneza nije stala. 82. minut donosi novu grešku Bianconera. Alex Sandro kao na tacni poslužuje Bonaventuru koji loptu predaje pred topovski udarac Ante Rebića za konačnih Milan 4, Juventus 2.
Milan (4-2-3-1): Gianluigi Donnarumma; Conti (82' Calabria), Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández; Kessié, Bennacer; Saelemaekers (60' Rafael Leão), Paquetá (46' Çalhanoğlu), Rebić (82' Krunić); Zlatan Ibrahimović (67' Bonaventura).
Klupa (12): Begović, Antonio Donnarumma, Calabria, Gabbia, Laxalt, Biglia, Bonaventura, Çalhanoğlu, Krunić, Colombo, Rafael Leão, Maldini.
Trener: Stefano Pioli.
Juventus (4-3-3): Szczęsny; Cuadrado (77' Alex Sandro), Rugani, Bonucci, Danilo; Bentancur, Pjanić (69' Ramsey), Rabiot (69' Matuidi); Bernardeschi, Higuaín (69' Douglas Costa), Cristiano Ronaldo.
Klupa (11): Buffon, Pinsoglio, Alex Sandro, Chiellini, Coccolo, Matuidi, Muratore, Ramsey, Douglas Costa, Olivieri, Vrioni.
Trener: Maurizio Sarri.
Izabranici Maurizija Sarrija će naredni susret odigrati u subotu, 11. jula, kada će na torinskom Allianz Stadiumu u okviru 32. kola Serie A dočekati Gasperinijeve bergamske Nerazzurre.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.