04/07/2020

Serie A 2019/20 / 30. kolo / Juventus - Torino 4:1 (2:1)

u 19:13h / Kategorija:

30. kolo Serie A u Torino je donijelo 202. zvanični Derby della Mole. Dvoboj Sarrijevih i Morenovih izabranika okončan je 24. ligaškim slavljem Stare dame, ovog puta rezultatom od 4:1. U strijelce su se danas za aktuelnog šampona upisali Paulo Dybala, Juan Cuadrado i Cristiano Ronaldo, te autogolom Koffi Djidji. Počasni pogodak za goste proslavio je s bijele tačke Andrea Belotti.

Već smo u trećem minutu susreta upisali promjenu rezultata, kada se Dybala sjajno snašao u protivničkom šesnaestercu i pored loše reakcije Torovih defanzivaca sa desetak metara matirao Sirigua. 29. minut donio je novi pogodak Bianconera. Dybala je sjajno izbacio Cristiana Ronalda u kontru koji asistira za silovit pogodak Juana Cuadrada. Ipak, do poluvremena je Granata uspjela smanjiti vodstvo domaćina. Glavni arbitar susreta, Fabio Maresca je unatoč pregledu snimka na VAR sistemu donio kontroverznu presudu o jedanaestrcu, kojeg je opet sa sigurnošću u pogodak pretvorio Andrea Belotti. Na pauzu se otišlo prvi vodstvu Stare dame rezultatom od 2:1.

61. minut donio je novu promjenu rezultata, Cristiano Ronaldo je pogodio iz slobodnog udarca. Konačan rezultat, Juventus 4, Torino 1, postavio je Koffi Djidji u 87. minutu sprovevši centaršut Douglasa Coste u vlastitu mrežu pored nemoćnog Salvatorea Sirigua.
Juventus (4-3-3): Buffon; Cuadrado, de Ligt, Bonucci, Danilo; Bentancur, Pjanić (49' Matuidi), Rabiot; Bernardeschi (55' Douglas Costa), Dybala (80' Higuain), Cristiano Ronaldo.
Klupa (10): Szczesny, Pinsoglio, Rugani, Wesley, Ramsey, Matuidi, Muratore, Douglas Costa, Higuain, Olivieri.
Trener: Maurizio Sarri.
Torino (3-4-2-1): Sirigu; Izzo, Lyanco, Bremer (84' Djidji); De Silvestri (80' Edera), Lukić, Meitè, Ola Aina (84' Ansaldi); Berenguer, Verdi (67' Millico); Belotti.
Klupa (11): Rosati, Ujkani, Djidji, N'Koulou, Singo, Ansaldi, Rincon, Adopo, Millico, Edera, Zaza.
Trener: Moreno Longo.
Izabranici Maurizija Sarrija će naredni susret odigrati u utorak, 7. jula, kada će u okviru 31. kola Serie A na San Siru gostovati milanskim Rossonerima.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.