23/07/2020

Sarri: "Izgubili smo jer smo željeli pobijediti po svaku cijenu"

u 23:07h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru 35. kola Seria A upisali peti ligaški sezonski poraz, ovoga puta rezultatom od 2:1 na gostovanju Udineseu.

"Ono što se u posljednje vrijeme dešavalo, zapravo je sve posljedica našeg gubitka organiziranosti i uopšte oblika," izjavio je Sarri za Sky Sport Italia nakon poraza na Dacia Areni. "Odigrali smo dobro prvo poluvrijeme, primili gol za izjednačenje i potom željeli pobjedu po svaku cijenu, što nas je dovelo do gubitka organizacije i na kraju do poraza. Naša želja za pobjedom nas je dovela u opasnu situaciju i utakmicu smo izgubili u 93. minuti. Tačnije, izgubili smo jer smo željeli pobijediti po svaku cijenu. Teško je pronaći ravnotežu u ovom trenutku, budući da se kao i svi timovi zamaramo. Zbog toga nismo ni dovoljno agresivni, ali ipak mislim da je trenutno organizacija veći problem. Problem je više mentalnog, nego fizičkog umora, budući da smo izgubili svježinu nakon izjednačenja. Utakmice su jako čudne u nastavku sezone. Moramo učiti kroz ova kola i dovesti se u red."

Juventus je u dosadašnjem dijelu sezone Serie A primio 38 pogodaka, mnogo više od prosjeka iz prošle decenije. "Dvanaest jedanaesteraca je dosuđeno protiv nas, što je neobično kada je riječ o velikim klubovima. Bilo je generalno mnogo kaznenih udaraca, rekao bih rekordan broj. Kroz cijelu sezonu nam je nedostajao Giorgio Chiellini i ljudi ne shvataju u kojoj mjeri može nedostajati takvo iskustvo i takav karakter. Leonardo Bonucci je također danas bio suspendovan, Miralem Pjanić je imao lakši problem s aduktorom, ali nije ništa ozbiljno. I Gonzalo Higuain je bio nedostupan, on bi bio jako koristan protiv defanzivnijih protivnika."

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.