26/06/2020

Serie A 2019/20 / 28. kolo / Juventus - Lecce 4:0 (0:0)

u 23:35h / Kategorija:

28. kolo italijanske Serie A je u Torino dovelo 18-plasirani Lecce. Dvoboj Sarrijevih i Liveranijevih izabranika okončan je 22. ligaškim slavljem Stare dame, ovog puta rezultatom od 4:0 za koji su se golovima pobrinuli Paulo Dybala, Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain i Matthijs de Ligt.

Uprkos činjenici da su dobar dio prvog poluvremena, nakon isključenja Lucionija, bili brojčano inferiorni na terenu Bianconeri nisu uspijevali probiti Liveranijev Lecce koje u Torino nije došlo s bijelom zastavom. Defanzivni zid Giallorissih pao je u 53. minutu sjajnim pogotkom Paula Dybale. Na 2:0 je povisio Cristiano Ronaldo u 61. minutu svojim novim pogotkom sa bijele tačke. Novi pogodak vidjeli smo u 84. minutu kada Gonzalo Higuain nakon dodavanja Cristiana Ronalda koristi priliku i pogađa silovito sa 15-tak metara kroz nemoćnog Gabriela. Nepuna dva minuta trebalo je Bianconerima da postignu novi pogodak, ovog puta je na centaršut Douglasa Coste sjajno reagovao Matthijs de Ligt i iz blizine glavom matirao golmana gostiju.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Cuadrado, de Ligt, Bonucci, Matuidi; Bentancur (68' Ramsey), Pjanić, Rabiot (52' Douglas Costa); Bernardeschi (77' Muratore), Dybala (77' Higuain), Cristiano Ronaldo.
Klupa (9): Buffon, Pinsoglio, Rugani, Wesley, Ramsey, Muratore, Douglas Costa, Higuain, Olivieri.
Trener: Maurizio Sarri.
Lecce (4-4-1-1): Gabriel; Donati, Lucioni, Paz, Vera (78' Calderoni); Rispoli, Tachtsidis, Petriccione (46' Rossetini), Shakhov; Mancosu (72' Collela); Falco (63' Babacar).
Klupa (14): Vigorito, Chironi, Radicchio, Rossettini, Monterisi, Meccariello, Saponara, Calderoni, Maselli, Rimoli, Barak. Babacar, Collela.
Trener: Fabio Liverani.
Juventus će naredni susret odigrati u utorak, 30. juna, kada će u okviru 29. kola Serie A na Luigiju Ferrarisu gostovati Genoi Davidea Nicole.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.