12/01/2020

Serie A 2019/20 / 19. kolo / Roma - Juventus 1:2 (0:2)

u 22:44h / Kategorija:

Devetnaesto kolo italijanskog šampionata je Bianconere vodilo u Rim, na noge Vučici Paula Fonsece. Dvoboj Stare dame i rimskih Giallorossih okončan je slavljem Juventusa rezultatom od 2:1 za koji su se golovima pobrinuli Merih Demiral i Cristiano Ronaldo. Jedini pogodak za domaćine proslavio je Diego Perotti.

Bianconeri su u susret ušli munjevito i već u trećem minutu došli u rezultatsku prednost. Slobodan udarac sa 25 metara iskosa na drugu stativu je prebacio Paulo Dybala, a Merih Demiral postiže svoj prvi pogodak u dresu Stare dame. Samo sedam minuta kasnije Bianconeri su uduplali vodstvo. Veretout je katastrofalnim potezom dopustio Paulu Dybali da ukrade loptu na samom rubu šesnaesterca, te ga odmah potom i srušio nakon čega je glavni arbitar susreta, Marco Guida bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Cristiano Ronaldo postavivši ujedno i konačan rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je do pogotka stigao 68. minutu. Još jednom je Marco Guda pokazao na bijelu tačku, ovog puta nakon Sandrovog igranja rukom, a za Rimljane je iz kaznenog udarca siguran bio Diego Perotti. Do kraja je bilo prilika na obje strane, ali nove promjene rezultata nismo vidjeli, ostalo je Roma 1, Juventus 2.
Roma (4-2-3-1): Pau Lopez; Florenzi, Mancini, Smalling, Kolarov; Diawara, Veretout (66' Cristante); Zaniolo (36' Cengiz Ünder), Pellegrini, Perotti (82' Kalinić); Edin Džeko.
Klupa (9): Fuzato, Mirante, Cristante, Juan Jesus, Cetin, Cengiz Ünder, Kalinić, Peres, Spinazzola.
Trener: Paulo Fonseca.
Juventus (4-3-1-2): Szczesny; Cuadrado, Demiral (19' de Ligt), Bonucci, Alex Sandro; Rabiot, Pjanić, Matuidi; Ramsey; Dybala, Cristiano Ronaldo.
Klupa (11): Buffon, Pinsoglio, De Sciglio, de Ligt, Danilo, Rugani, Emre Can, Douglas Costa, Pjaca, Higuain, Bernardeschi.
Trener: Maurizio Sarri.
Izabranici Maurizija Sarrija će naredni susret odigrati već u srijedu, 15. januara, kada će na torinskom Allianz Stadiumu ugostiti Udinese u okviru osmine finala Coppa Italia. Dvadeseto kolo Serie A u Torino dovodi Parmu, a susret s timom s Ennio Tardinija na rasporedu je u narednu nedelju, 19. januara s početkom od 20:45h.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.