22/12/2019

Supercoppa Italiana 2019 / Juventus - Lazio 1:3 (1:1)

u 19:45h / Kategorija:

Saudijska Arabija je ugostila 32. historijsko izdanje Supercoppa Italiana u kojem su snage odmjerili Juventus, kao prošlogodišnji šampion Italije, te Lazio, osvajač Coppa Italia za sezonu 2018/19. Dvoboj na King Saud University Stadiumu u Rijadu okončan je slavljem Rimljana pri rezultatu od 3:1. Slavlje Laziu i petu titulu Supercoppa Italiana golovima su danas donijeli Luis Alberto, Senad Lulić i Danilo Cataldi. Počasni pogodak za Bianconere proslavio je Paulo Dybala.

Biancocelesti su do vodstva stigli već u 17. minutu. Centaršut Lulića s lijeve strane na drugoj stativi je primirio Sergej Milinković-Savić, te sjajnom povratnom loptom na 10-tak metara po sredini gola uposlio Luisa Alberta koji ne griješi i šalje loptu iza leđa nemoćnog Wojciecha Szczesnyja. Bianconeri su do izjednačenja došli u posljednjoj minuti regularnog dijela prvog poluvremena. Strakosha je odbranio udarac Cristiana Ronalda sa ruba šesnaesterca, ali blokom samo odložio loptu pred osamljenog Paula Dybalu koji bez problema istu šalje u nebranjeni dio gola Lazia.

73. minut je bio u toku kada su Laziali povratili vodstvo. Centaršut Lazzarija glavom je Bonucci prebacio do Senada Lulića koji iz prve šutira i iz blizine matira golmana Stare dame. "Tačku na i" postavio je Danilo Cataldi fatnastičnim pogotkom iz slobodnog udarca u četvrtom minutu sudačke nadoknade.
Juventus (4-4-3): Szczesny; Alex Sandro, Demiral, Bonucci, De Sciglio (56' Cuadrado); Pjanić, Matuidi (76' Douglas Costa), Bentancur; Ronaldo, Dybala, Higuain (66' Ramsey).
Klupa (12): Buffon, Pinsoglio, de Ligt, Danilo, Rugani, Ramsey, Emre Can, Rabiot, Douglas Costa, Cuadrado, Pjaca, Bernardeschi.
Trener: Maurizio Sarri.
Lazio (3-5-2): Strakosha; Radu, Acerbi, Luiz Felipe; Lulić, Luis Alberto (67' Parolo), Leiva (64' Cataldi), Milinković-Savić, Lazzari; Correa, Immobile (82' Caicedo).
Klupa (12): Guerrieri, Proto, Adekanye, Andre Anderson, Berisha, Caicedo, Cataldi, Patric, Marušić, Parolo, Bastos, Jony.
Trener: Simone Inzaghi.
Nakon susreta Supercoppa Italiana u Italiji nastupa zimska pauza, a Bianconeri se natjecateljskoj sezoni vraćaju tek 6. januara kada će na torinskom Allianz Stadiumu s početkom od 15:00h ugostiti Cagliari u okviru 18. kola Serie A.