15/12/2019

Serie A 2019/20 / 16. kolo / Juventus - Udinese 3:1 (3:0)

u 16:54h / Kategorija:

16. kolo Serie A na torinski Allianz Stadium dovelo je Udinese predvođen Lucom Gottijem. Dvoboj dvaju italijanskih Bianconera okončan je 12. ligaškim trijumfom Stare dame pri rezultatu od 3:1, za koju su se danas pobrinuli Leonardo Bonucci, te Cristiano Ronaldo sa svoja dva pogotka. Počasni pogodak za goste proslavio je Ignacio Pussetto.

Stara dama je već u 9. minutu stigla do vodstva. Dugu loptu Leonarda Bonuccija je lijepo primirio Paulo Dybala čiji udarac biva izblokiran od strane gostujuće odbrane, ali na istu prvi stiže Cristiano Ronaldo i sa ruba šesnaesterca šutira neodbranjivo za rano vodstvo torinskog tima. 37. minut je bio u toku kad je Portugalac uduplao vodstvo Stare dame. Gonzalo Higuain je sjajnom dubinskom asistencijom uposlio Cristiana Ronalda, koji fantastičnom završnicom povećava vodstvo Juventusa. Prvi minut nadoknade donio je i treći pogodak Bianconera. Na ubačaj Paula Dybale iz kornera najbolje skače Merih Deemiral i glavom spušta loptu pred Leonarda Bonuccija koji pored pauzu donosi sigurnih Juventus 3, Udinese 0. Konačan rezultat postavili su ipak gosti, Pussetto je u sudačkoj nadoknadi pogodio da konačnih Juventus 3, Udinese 1.
Juventus (4-3-1-2): Buffon; Danilo, Bonucci, Demiral, De Sciglio; Rabiot, Bentancur, Matuidi; Dybala (75' Bernardeschi); Higuain (80' Douglas Costa), Cristiano Ronaldo.
Klupa (11): Perin, Pinsoglio, Rugani, de Ligt, Alex Sandro, Ramsey, Emre Can, Muratore, Douglas Costa, Bernardeschi, Pjaca.
Trener: Maurizio Sarri.
Udinese (3-5-2): Musso; De Maio, Troost-Ekong, Nuytinck; Ter Avest, Mandragora, Fofana, De Paul (67' Walace), Stryger Larsen (87' Nestorovski); Lasagna, Okaka (61' Pussetto).
Klupa (10): Nicolas, Perisan, Sierralta, Becao, Opoku, Walace, Barak, Pussetto, Nestorovski, Teodorczyk.
Trener: Luca Gotti.
Naredni susret će izabranici Maurizija Sarrija odigrati već u srijedu 180. decembra, kada će s početkom od 18:55h u okviru 17. kola italijanskog šampionata gostovati Sampdoriji na Stadio Luigi Ferrarisu.