07/12/2019

Serie A 2019/20 / 15. kolo / Lazio - Juventus 3:1 (1:1)

u 22:44h / Kategorija:

U okviru 15. kola Serie A Stara dama je gostovala Inzaghijevim Biancocelestima. Dvoboj trećeplasirane i drugoplasirane ekipe italijanskog šampionata na Rimskom Stadio Olimpico okončan je prvim sezonskim porazom Stare dame. Cristiano Ronaldo je doveo Bianconere do vodstva, ali za preokret i zasluženo slavlje Biancocelesta golovima su se pobrinuli Luiz Felipe, Sergej Milinković-Savić i Felipe Caicedo.

Prvo poluvrijeme na rimskom Olimpicu ponudilo je sjajan fudbal. U utakmicu su nešto bolje ušli gosti i do vodstva stigli u 25. minutu kada nakon sjajnog duplog pasa sa Rodrigom Bentancurom Cristiano Ronaldo dolazi do svog 7. pogotka u sezoni. Uslijedio je dobar odgovor Lazia i izjednačenje na koje smo čekali do prvog minuta nadoknade kada na centaršut Luisa Alberta najbolje u šesnaestercu Stare dame skače Luiz Felipe i matira Wojciecha Szczesnyja za konačan rezultat prvog poluvremena, Lazio 1, Juventus 1.

Završnicu susreta obilježila je glupost Juana Cuadrada i njegovo isključenje, ali i sjajan centaršut Luisa Alberta za Milinković-Savića koji iz blizine donosi potpuni preokret na rimskom Olimpicu. 77. minut je bio u toku kada je Szczesny napravio prekršaj vrijedan najstrože kazne, ali grešku je vrlo brzo i ispravio nakon što je ne samo odbranio jedanaesterac Cira Immobilea, nego i silovit udarac koji je uslijedio iz blizine te na taj način ipak ostavio u igri Staru damu. Peti minut nadoknade donio je i "tačku na i". Lazio je istrčao kontru, Szczesny odbranio pokušaj Lazzarija, ali ne i Felipea Caiceda koji postavlja konačan rezultat susreta i Juventusu donosi prvi poraz sezone.
Lazio (3-5-2): Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinković-Savić (90' Caicedo), Leiva, Luis Alberto (76' Parolo), Lulić; Correa, Immobile (85' Cataldi).
Klupa (11): Guerrieri, Proto, Adekanye, Anderson, Caicedo, Cataldi, Parolo, Bastos, Jony, Jorge Silva, Denis Vavro.
Trener: Simone Inzaghi.
Juventus (4-3-1-2): Szczesny; Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro; Bentancur (40' Emre Can), Pjanić, Matuidi; Bernardeschi (71' Danilo); Cristiano Ronaldo, Dybala (80' Higuain).
Klupa (12): Buffon, Pinsoglio, De Sciglio, Danilo, Rugani, Demiral, Emre Can, Rabiot, Muratore, Portanova, Pjaca, Higuain.
Trener: Maurizio Sarri.
Naredni susret će izabranici Maurizija Sarrija odigrati već u srijedu, 11. decembra, kada će s početkom od 21:00h na BayAreni gostovati Bayer Leverkusenu u okviru 6. kola grupne faze Lige prvaka. 16. kolo Serie A u Torino dovodi druge Bianconere, one s Friulija, a dvoboj Juventusa i Udinesea na rasporedu je u nedelju, 15. decembra s početkom od 15:00h.