01/12/2019

Serie A 2019/20 / 14. kolo / Juventus - Sassuolo 2:2 (1:1)

u 14:22h / Kategorija:

14. kolo šampionata u Torino je dovelo Neroverde Roberta De Zerbija, Dvoboj Bianconera i Sassuola na Allianz Stadiumu okončan je trećim ligaškim remijem Stare dame, ovoga puta rezultatom od 2:2.

Gosti su otvoreno ušli u utakmicu i već na startu pokazali da se u Torino nisi došli isključivo braniti, ali domaćini su ipak prvi stigli do vodstva. U toku je bio 21. minut kada se Leonardo Bonucci odlučio na udarac i sa 20.-tak metara savladao Turatija. Ipak, za nepune dvije minute Sassuolo je stigao do izjednačenja. Majstorija Caputa i Jeremija Boge ostavila je posramljenom odbranu Stare dame, a veznjak Neroverda u nastavku nonšalantno lobuje Buffona za ekspresno izjednačenje.

Drugi minut nastavka donio je hladan tuš na Allianz Stadiumu. Katastrofalno dodavanje de Ligta iskoristio je Caputo i gostima donio potpuni preokret. Novo izjednačenje donio je Cristiano Ronaldo u 67. minutu sa bijele tačke, nakon što je glavni arbitar susreta start Romagne nad Paulom Dybalom s pravom okarakterisao dovoljnim za najstrožu kaznu. Do kraja nismo upisali novu promjenu rezultata, ostalo je Juventus 2, Sassuolo 2.
Juventus (4-3-1-2): Buffon; Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Bentancur, Pjanić, Emre Can (54' Matuidi); Bernardeschi (53' Dybala); Higuain (79' Ramsey), Cristiano Ronaldo.
Klupa (9): Pinsoglio, Szczesny, De Sciglio, Danilo, Demiral, Rugani, Ramsey, Matuidi, Dybala.
Trener: Maurizio Sarri.
Sassuolo (4-2-3-1): Turati; Toljan, Marlon, Romagna, Kyriakopoulos; Magnanelli, Manuel Locatelli; Đuričić (72' Müldür), Traorè (62' Duncan), Jeremie Boga (90' Peluso); Caputo.
Klupa (13): Consigli, Pegolo, Russo, Peluso, Müldür, Tripaldelli, Piccinini, Duncan, Obiang, Mazzitelli, Ghion, Bourabia, Raspadori.
Trener: Roberto De Zerbi.
Naredni susret će izabranici Maurizija Sarrija odigrati u subotu, 7. decembra, kada će s početkom od 20:45h gostovati Laziju na rimskom Olimpicu.