23/11/2019

Serie A 2019/20 / 13. kolo / Atalanta - Juventus 1:3 (0:0)

u 16:56h / Kategorija:

13. kolo italijanskog šampionata Bianconere je vodilo u Bergamo na uvijek neugodni Atleti Azzurri d'Italia. Dvoboj Sarrijevih i izabranika Gian Piera Gasperinija okončan je slavljem Stare dame pri rezultatu od 3:1. Domaćini su stigli do vodstva golom Gosensa, da bi Gonzalo Higuain sa dva pogotka, kao i asistencijom Dybali aktuelnom šampionu donio nova bitna tri boda.

Prvih 45 minuta prošlo je u znaku bergamskih Nerazzurra koji su najbolju priliku propustili u 16. minutu kada, nakon što je glavni arbitar Khedirino igranje rukom u vlastitom šesnaestercu presudio dovoljnim za najstrožu kaznu, Musa Barrow sa bijele tačke pogodio prečku gola Wojciecha Szczesnyja.

11 minuta nastavka trebalo je domaćinu da dođe u vodstvo. Barrow je probio po desnoj strani, sjajno ubacio na visinu druge stative gdje Gosens glavom skreće loptu u nebranjeni dio gola Stare dame. 74. minut je bio u toku kada su Bianconeri nakon jednog od rijetkih posjeta protivničkom šesnaestercu ipak došli do izjednačenja. Konfuzija i nekoliko odbijanaca u nizu prethodilo je da do lopte stigne Gonzalo Higuain, čiji udarac, još jednom uz odbijanac od jednog o defanzivaca Atalante mijenja smjer i hvata na pogrešnoj nozi Gollinija. Samo osam minuta kasnije, isti igrač je u potpunosti preokrenuo rezultat na Atleti Azzurri d'Italia. Dybala je započeo akciju, ubacio desno za Cuadrada koji sjajnom prizemnom loptom pronalazi Gonzala Higuiana, a Argentinac po drugi put na susretu trese mrežu Gollinija. Ipak, to nije bio kraj iskusnom Argentincu koji je u 92. minutu poslao sjajnu loptu za Paula Dybalu koji postavlja tačku na i potvrđuje nova tri boda za Bianconere.
Atalanta (3-4-2-1): Gollini; Toloi, Palomino, Djmsiti; Hateboer, De Roon, Freuler (86' Amad Traore), Gosens (71' Castagne); Gomez, Pašalić; Barrow (57' Luis Muriel).
Klupa (12): Francesco Rossi, Sportiello, Arana, Castagne, Colley, Da Riva, Ibañez, Kjaer, Masiello, Luis Muriel, Piccoli, Amad Traore.
Trener: Gian Piero Gasperini.
Juventus (4-3-1-2): Szczesny; Cuadrado, Bonucci, de Ligt, De Sciglio; Khedira (70' Emre Can), Pjanić, Bentancur (58' Douglas Costa); Bernardeschi (26' Ramsey); Higuain, Dybala.
Klupa (9): Buffon, Pinsoglio, Danilo, Rugani, Demiral, Emre Can, Matuidi, Ramsey, Douglas Costa.
Trener: Maurizio Sarri.
Naredni susret će izabranici Maurizija Sarrija odigrati u utorak, 26. novembra, kada će u okviru 5. kola grupne faze ugostiti madridski Atletico. 14. kolo Serie A u Torino dovodi Sassuolo, a dvoboj sa Neroverdima na rasporedu je u nedelju, 1. decembra s početkom od 12:30h.