26/11/2019

Liga prvaka 2019/20 / 5. kolo / Juventus - Atlético M. 1:0 (1:0)

u 22:54h / Kategorija:
Liga prvaka 2019/20 / 5. kolo / Juventus - Atlético Madrid 1:0 (1:0)

Peto kolo grupne faze Lige prvaka u Torino je dovelo Simeonove Jorgandžije. Dvoboj Bianconera i madridskog Atlética okončan je minimalnom pobjedom domaćina za koju se u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena pobrinuo Paulo Dybala, čime je italijanski predstavnik i zvanično osigurao plasman s čelne pozicije tabele grupe D.

Dinamično poluvrijeme u kojem su Bianconeri imali više od igre krunisano je fantastičnim pogotkom Paula Dybale. U toku je bio drugi minut nadoknade kada je Argentinac sjajno izveo slobodan udarac iskosa sa nekih 20 metara, te uz pomoć prečke i nešto lošije reakcije Jana Oblaka, Bianconere doveo do zasluženog vodstva pred sami odlazak na pauzu. U nastavku su gosti ponudili nešto više od prikazanog u prvih 45 minuta, ali ozbiljniju priliku pred golom Wojciecha Szczesnyja nismo upisali.
Juventus (4-3-1-2): Szczesny; Danilo, Bonucci, de Ligt, De Sciglio; Bentancur (86' Khedira), Pjanić, Matuidi; Ramsey (63' Bernardeschi); Dybala (76' Higuain), Cristiano Ronaldo.
Klupa (7): Buffon, Rugani, Demiral, Khedira, Cuadrado, Higuain, Bernardeschi.
Trener: Maurizio Sarri.
Atlético Madrid (4-4-2): Oblak; Lodi (64' Lemar), Hermoso, Felipe, Trippier; Saul, Thomas, Herrera (60' Correa), Koke; Morata, Vitolo (56' Joăo Felix).
Klupa (7): Adan, Arias, Correa, Lemar, Marcos Llorente, Šaponjić, Joăo Felix.
Trener: Diego Simeone.
Naredni susret će izabranici Maurizija Sarija odigrati u okviru 14. kola Serie A koje u Torino dovodi Sassuolo, a dvoboj sa Neroverdima na rasporedu je u nedelju, 1. decembra s početkom od 12:30h. Posljednje kolo grupne faze Lige prvaka na rasporedu je 11. decembra s početkom od 21:00h, kada će Bianconeri na BayAreni gostovati Leverkusenu.