19/10/2019

Serie A 2019/20 / 8. kolo / Juventus - Bologna 2:1 (1:1)

u 22:36h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 8. kola Serie A na torinskom Allianz Stadiumu ugostila Bolognu. Dvoboj Sarrijevih i Mihajlovićevih izabranika okončan je slavljem aktuelnog šampiona pri rezultatu od 2:1 za koju su se pogocima pobrinuli Cristiano Ronaldo i Miralem Pjanić. Počasni pogodak za gostujuću ekipu proslavio je Danilo.

Bianconeri su do vodstva stigli u 20. minutu kada Ronaldo krade loptu na 30 metara od protivničkog gola, vuče do ruba šesnaesterca i pokraj Banija pogađa bliži ugao Skorupskog za rano vodstvo Stare dame. Samo šest minuta kasnije upisali smo i izjednačenje rezultata. Mbaye je sjajno skokom spustio loptu za Danila pred kojeg kasni izlaskom Cuadrado, a štoper Bologne sa 15-tak metara iskosa fantastično pogađa dalju malu mrežu gola nemoćnog Gianluigija Buffona i time postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

Juventus je do nove prednosti stigao u 54. minutu nakon konfuzne odbrane gostiju i katastrofalnog povratnog dodavanja Sansonea nakon kojeg lopta siže pred Miralema Pjanića, a reprezentativac Bosne i Hercegovine sa desetak metara neometan matira nemoćnog Lukasza Skorupskog. Uprkos boljoj igri Bianconera daljnjih promjena rezultata nije bilo, ostalo je Juventus 2, Bologna 1.
Juventus (4-3-1-2): Buffon; Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro; Khedira (62' Bentancur), Pjanić, Rabiot (73' Matuidi); Bernardeschi; Higuain (82' Dybala), Cristiano Ronaldo.
Klupa (9): Szczesny, Pinsoglio, Rugani, Demiral, Danilo, Emre Can, Matuidi, Bentancur, Dybala.
Trener: Maurizio Sarri.
Bologna (4-2-3-1): Skorupski; Mbaye, Bani, Danilo, Krejči; Poli (82' Džemaili), Svanberg (80' Skov Olsen); Orsolini, Soriano, Sansone (81' Santander); Palacio.
Klupa (10): Da Costa, Sarr, Corbo, Denswil, Dijks, Džemaili, Nehuen Paz, Santander, Schouten, Skov Olsen.
Trener: Siniša Mihajlović.
Bianconeri će naredni susret odigrati već u utorak, 22. oktobra, kada će s početkom od 21:00h ugostiti moskovski Lokomotiv u okviru 3. kola grupne faze Lige prvaka. 9. kolo Serie A Staru damu vodi na noge Lecceu, a dvoboj na Via del Mareu na rasporedu je u subotu, 26. oktobra s početkom od 15:00h.