06/10/2019

Serie A 2019/20 / 7. kolo / internazonale - Juventus 1:2 (1:1)

u 22:45h / Kategorija:

7. kolo italijanske Serie A donijelo je novi Derby d'Italia. Dvoboj Sarrijevih Bianconera i nerazzurra Antonia Contea na milanskom Giuseppeu Meazzi okončan je šestim ligaškim slavljem aktuelnih šampiona, ovoga puta rezultatom od 2:1. Pogotke za novu pobjedu Stare dame postigli su Paulo Dybala i Gonzalo Higuain, dok je jedini gol u plavo-crnom dresu proslavio Lautaro Martinez sa bijele tačke.

Utakmicu su bolje tvorili Bianconeri i do vodstva stigli već u 4. minutu. Sjajnom dubinskom loptom Miralem Pjanić pronalazi Paula Dybalu, a Argentinac u nastavku nemilosrdno smješta loptu iza leđa Samira Handanovića. Domaćini su izjednačili već u 18. minutu, nakon što je glavni arbitar meča vidio igranje rukom Matthijsa de Ligta u vlastitom šesnaestercu i nakon kraćeg premišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Lautaro Martinez. Bianconeri su nastavili visoko pritiskati domaćine i do novog vodstva došli 10 minuta prije kraja regularnog dijela utakmice. Rodrigo Bentancur je sjajno izbacio Gonzala Higuaina iza leđa odbrane intera, a lijepu akciju koju je započeo Cristiano Ronaldo iskusni Argentinac završio na najbolji mogući način dovevši Staru damu do nove pobjede.
internazionale (3-5-2): Handanović; Godin (54' Bastoni), De Vrij, Skriniar; D'Ambrosio, Barella, Brozović, Sensi (34' Vecino), Asamoah; Lautaro Martinez (78' Politano), Lukaku.
Klupa (12): Padelli, Bastoni, Biraghi, Borja Valero, Candreva, Dimarco, Esposito, Gagliardini, Lazaro, Politano, Ranocchia, Vecino.
Trener: Antonio Conte.
Juventus (4-3-1-2): Szczesny; Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro; Khedira (62' Bentancur), Pjanić, Matuidi; Bernardeschi (62' Higuain); Dybala (71' Emre Can), Cristiano Ronaldo.
Klupa (9): Buffon, Pinsoglio, Bentancur, Emre Can, Demiral, Higuain, Rabiot, Ramsey, Rugani.
Trener: Maurizio Sarri.
Nakon ovog vikenda nastupa reprezentativna pauza, a Bianconeri će naredni susret odigrati u subotu, 19. oktobra, kada će s početkom od 20:45h na torinskom Allianz Stadiumu ugostiti Bolognu Siniše Mihajlovića.