30/10/2019

Serie A 2019/20 / 10. kolo / Juventus - Genoa 2:1 (1:1)

u 22:56h / Kategorija:

10. kolo Serie A na Allianz Stadium doveo je Genou Thiaga Motte. Dvoboj Bianconera i genovljanskog Mrzovoljnog starca okončan je pobjedom Stare dame pri rezultatu od 2:1. Pogotke za Staru damu postigli su Leonardo Bonucci i Cristiano Ronaldo, dok je jedini pogodak za Grifone proslavio Cristian Kouame'.

Uprkos ne tako sjajnom startu Bianconeri su do vodstva stigli u 36. minutu. Bentancur je ubacio iz kornera, a najstaloženiji kraj loše postavljene odbrane gostiju bio je Leonardo Bonucci i glavom skrenuo loptu iza leđa Radua. Samo četiri minute, Genoa stiže do sretnog iznenađenja. Koume' je primio loptu na 20 metara od gola Gianluigija Buffona, šutirao desnom, te pri tom pogodio svoju lijevu, stajaću nogu kojom mijenja smjer leta lopte i na krivoj nozi hvata legendu Stare dame. Na pauzu se otišlo  pri rezultatu od 1:1

Drugo poluvrijeme su obilježile po jedno isključenje u oba tima. Cassato je isključen u 51. minutu, dok je kod Bianconera teren napustio ranije Adrien Rabiot. Uprkos nešto boljoj igri Stare dame, na pobjednički gol smo čekali do 96. minuta kada je Cristiano Ronaldo sa bijele tačke donio nova tri boda aktuelnom šampionu.
Juventus (4-3-1-2): Buffon; Cuadrado, Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Khedira (61' Rabiot), Bentancur, Matuidi (61' Ramsey); Dybala; Bernardeschi (79' Douglas Costa), Cristiano Ronaldo.
Klupa (11): Pinsoglio, Szczesny; De Sciglio, Danilo, Demiral, de Ligt; Douglas Costa, Ramsey, Rabiot, Emre Can; Marco Olivieri.
Trener: Maurizio Sarri.
Genoa (4-2-3-1): Radu; Ghiglione, Romero, Zapata, Ankersen; Schone, Cassata; Pandev (68' Sinan Gümüş), Agudelo, Kouamé (81' Sanabria); Pinamonti.
Klupa (11): Jandrei, Marchetti; Barreca, El Yamiq, Goldanoga, Biraschi; Saponara, Radovanović, Jagiełło; Sanabria, Sinan Gümüş.
Trener: Thiago Motta.
Izabranici Maurizija Sarrija će naredni susret odigrati već u subotu, 2. novembra, kada će s početkom od 20:45h na torinskom Olympic Grande Torino Stadium gostovati Granati u 242. zvaničnom Derbyju della Mole.