28/09/2019

Serie A 2019/20 / 6. kolo / Juventus - SPAL 2:0 (1:0)

u 16:53h / Kategorija:

Šesto kolo italijanske Serie A na Allianz Stadium dovelo je 19-plasirani SPAL Leonarda Semplicija. Dvoboj Sarrijevih Bianconera i tima iz Ferrare okončan je slavljem domaćima pri rezultatu od 2:0 za koje su se golovima pobrinuli Miralem Pjanić i Cristiano Ronaldo.

Prvo poluvrijeme ponudilo je otvorenu utakmicu. Svoje prilike imali su i gosti, ali Bianconeri u vodstvo dolaze u posljednjoj minuti regularnog vremena prvog poluvremena kada Miralem Pjanić od strane Samija Khedire spuštenu loptu sa nekih 25 metara smješta iza leđa danas izuzetno raspoloženog Etrita Berishe.

78. minut je bio u toku kada je Juve udvostručio prednost. Pjanić je proigrao Dybalu na lijevu stranu, Argentinac ubacio na visinu druge stative otkud Cristiano Ronaldo glavom pogađa bliži ugao gola i dovodi Bianconere do sigurnije prednosti, te ispostavit će se 15-tak minuta kasnije postavlja konačan rezultat susreta, Juventus 2, SPAL 0..
Juventus (4-3-1-2): Buffon; Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Matuidi; Khedira 61', Pjanić, Rabiot; Ramsey 65'; Dybala, Cristiano Ronaldo.
Klupa (8): Pinsoglio, Szczesny, Rugani, Demiral, Bentancur, Beruatto, 61' Emre Can, 65' Bernardeschi, Higuain.
Trener: Maurizio Sarri.
SPAL (3-5-2): Berisha; Tomović, Vicari, Igor; Sala 72', Murgia 57', Valdifiori, Missiroli, Reca; Petagna, Moncini 76'.
Klupa (11): Letica, Thiam, Cannistra, Vionek, Felipe, Floccari, 72' Janković, 76' Paloschi, 57' Strefezza, Tunjov, Zanchetta.
Trener: Leonardo Semplici.
Izabranici Maurizija Sarrija će naredni susret odigrati već u utorak, 1. oktobra, kada će u okviru drugog kola grupne faze Lige prvaka s početkom od 21:00h na Allianz Stadiumu ugostiti Bayer Leverkusen. Sedmo kolo Serie A donosi klasik, budući da je naredna nedelja rezervisana za Derby d'Italia koji će s početkom od 20:45h na milanskom Giuseppeu Meazza odigrati Stara dama i Conteovi nerazzurri.