24/09/2019

Serie A 2019/20 / 5. kolo / Brescia - Juventus 1:2 (1:1)

u 22:56h / Kategorija:

Peto kolo italijanskog šampionata Bianconere je odvelo u Toskanu, na noge Brescie Eugenia Corinija. Dvoboj Stare dame i Lastavica na Stadio Mario Rigamontiju okončan je pobjedom aktuelnog šampiona rezultatom od 2:1.

Domaći su već u 4. minuti došli do vodstva. Tonali je poveo napad, dodao za usamljenog Romula koji istu prosljeđuje do Alfreda Donnarumme, na čiji udarac po sredini terena dosta loše reaguje Wojciech Szczesny i loptu boksuje iza svojih leđa. 39. minut je u toku bio kada je Dybala izveo ubačaj iz ugla u peterac domaćina, gdje Joronen u pokušaju izbijanja lopte nesretno pogađa Jhona Chancellora od kojeg se ista odbija u mrežu Brescije za izjednačenje Stare dame o konačan rezultat prvog poluvremena.

Nastavak je donio otvoreniju igru Bianconera koji su do potpunog preokreta stigli u 63. minuti. Paulo Dybala je iz slobodnog udarca pogodio živi zid, a na odbijenu loptu sjajno reagovao Miralem Pjanić i prizemnim udarcem pogodio dalji ugao večeras izuzetno raspoloženog Joronena. Do kraja su prilike za promjenu rezultata propustili igrači oba tima, ali ostalo je Brescia 1, Juventus 2.
Brescia (4-3-1-2): Joronen; Sabelli, Cistana, Chancellor, Mateju 70'; Tonali, Bisoli, Dessena; Romulo 85'; Donnarumma 64', Balotelli.
Klupa (8): Alfonso, 85' Florian Aye, Gastaldello, Martella, 64' Matri, 70' Morosini, Spalek, Zmrhal.
Trener: Eugenio Corini.
Juventus (4-3-1-2): Szczesny; Danilo 19', Bonucci, de Ligt, Alex Sandro; Khedira, Pjanić, Rabiot; Ramsey 70'; Dybala 80', Higuain.
Klupa (9): Pinsoglio, Buffon, Rugani, Demiral, 80' Matuidi, Emre Can, Bentancur, 19' Cuadrado, 70' Bernardeschi.
Trener: Maurizio Sarri.
Izabranici Maurizija Sarrija će naredni susret odigrati već u subotu, 28. septembra, kada će s početkom od 15:00h na Allianz Stadiumu ugostiti SPAL.