21/09/2019

Serie A 2019/20 / 4. kolo / Juventus - Hellas Verona 2:1 (1:1)

u 19:54h / Kategorija:

Četvrto kolo Serie A na torinski Allianz Stadium je dovelo jedanaestoplasiranu ekipu tabele, Hellas Veronu Ivana Jurića. Dvoboj Sarrijevih Bianconera i tima iz grada najpoznatijih svjetskih ljubavnika okončan je pobjedom torinskog giganta rezultatom od 2:1. Golove za Staru damu proslavili su Aaron Ramsey i Cristiano Ronaldo, dok je počasni pogodak za goste postigao Miguel Veloso.

21. minut donio je neočekivanu ranu prednost gostujućeg tima. Merih Demiral je vlastitom šesnaestercu neoprezno srušio Di Carminea na što se odmah oglasio i glavni arbitar meča i pokazao na bijelu tačku. Di Carmine je sa bijele tačke pogodio stativu, Darko Lazović odbijenu loptu još jednom napucao o okvir gola Stare dame, te u trenucima kada se pomislilo da su se Bianconeri uz ogromnu dozu sreće ipak spasili, Miguel Veloso postiže fantastičan pogodak sa 25 metara ostavivši nemoćnog Gianluigija Buffona.

Deset minuta kasnije Bianconeri su izjednačili. Ronaldo je proslijedio za Aarona Ramseya koji u debitantskoj utakmici kao starter sa 25 metara, uz pomoć Güntera od kojeg se lopta odbila i prevarila Silvestrija, postiže gol za izjednačenje.

Samo četiri minute nastavka je trebalo Bianconerima do u utakmici dođu do potpunog preokreta. Juan Cuadrado je kroz kontru bježao Korayu Günteru koji ruši Kolumbijca i daje za pravo arbitru da sudi novi kazneni udarac na večerašnjem susretu. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Cristiano Ronaldo i time postavio konačan rezultat susreta, Juventus 2, Hellas Verona 1..
Juventus (4-3-3): Buffon; Danilo, Bonucci, Demiral, Alex Sandro; Ramsey 61', Bentancur 51', Matuidi; Cuadrado, Dybala 72', Cristiano Ronaldo.
Klupa (10): Pinsoglio, Szczesny, De Ligt, Rugani, Bernardeschi, 61' Khedira, Rabiot, Emre Can, 51' Pjanić, 72' Higuain.
Trener: Maurizio Sarri.
Hellas Verona (3-4-2-1): Silvestri; Rrahmani, Kumbulla, Gunter; Faraoni, Amrabat 85', Veloso, Lazović; Zaccagni 73', Verre 59'; Di Carmine.
Klupa (12): Berardi, Radunović, Adjapong, Danzi, Dawidowicz, Empereur, Henderson, 85' Pazzini, 59' Pessina, Tupta, 73' Tutino, Vitale.Trener:
Ivan Jurić.
Stara dama će narednu utakmicu odigrati već za tri dana, u utorak 24. septembra, kada će s početkom od 21:00h na Mario Rigamontiju gostovati Bresciji.