14/09/2019

Serie A 2019/20 / 3. kolo / Fiorentina - Juventus 0:0 (0:0)

u 17:02h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru 3. kola Serie A gostovali na uvijek neugodnom Artemio Franchiju. Dvoboj Montellinih Viola i Sarrijevih Bianconera okončan je prvim sezonskim remijem aktuelnog šampiona.

Uprkos nešto boljoj igri domaćina u prvom poluvremenu nismo vidjeli stopostotnih šansi niti pred jednim golom. Bianconeri nisu na najbolji način otvorili utakmicu, nedostajalo je fluidnosti u igri i činilo se da je napadački red u potpunosti odsječen od ostatka tima. Početne planove Sarrija pokvarila je i rana ozljeda Douglasa Ciste kojeg je već u 4. minutu na terenu zamijenio Federico Bernardeschi. Tu nije bio kraj loših vijesti po Staru damu, budući da je minut pred istek regularnog dijela prvog poluvremena šef stručnog štaba Juventusa morao izvršiti još jednu prinudnu izmjenu, ozlijeđenog Miralema Pjanića zamijenio je Rodrigo Bentancur. S druge strane Fiorentina je povremeno prijetila, ali nedovoljno kvalitetno da i ugroze gol aktuelnog šampiona, tako da se na pauzu otišlo bez promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme je krenulo u jednakom maniru kao i prvo, Viola je pritiskala, propustila nekoliko izglednih šansi prije nego je Sarri izvršio i treću prinudnu izmjenu, zamijenivši Danila Juanom Cuadradom. Uprkos otvorenijoj igri domaćina, te pokojem solidnom kontra napadu Juvea, do kraja nismo upisali promjenu rezultata, ostalo je početnih Fiorentina 0, Juventus 0.
Fiorentina (3-5-2): Dragowski; Cáceres, Milenković, Pezzella 83' , Lirola, Pulgar, Castrovilli 89', Badelj, Dalbert, Chiesa, Ribéry 69'.
Klupa (12): Terracciano, Terzić, 83' Ceccherini, Venuti, Vlahović, Ranieri, Ghezzal, Cristoforo, Sottil, 89' Zurkowski, 69' Boateng, Montiel.
Trener: Vincenzo Montella.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Danilo 62', Bonucci, de Ligt, Alex Sandro; Khedira, Pjanić 44', Matuidi; Douglas Costa 8', Higuain, Cristiano Ronaldo.
Klupa (11): Buffon, Pinsoglio, Rugani, Demiral, Ramsey, Rabiot, 44' Bentancur, Emre Can, Dybala, 62' Cuadrado, 8' Bernardeschi.
Trener: Maurizio Sarri.
Stara dama naredni susret igra već kroz četiri dana, budući da 1. kolo grupne faze Lige prvaka izabranike Maurizija Sarrija vodi u prijestolnicu Španije, gdje će na Wanda Metropolitanu ukrstiti koplja sa Simeonovim Atleticom. Četvrto kolo Serie A na rasporedu je u narednu subotu, 21. septembra s početkom od 18:00h, a na megdan aktuelnom šampionu Italije stiže Ivan Jurić i njegova Hellas Verona.