18/09/2019

Liga prvaka 2019/20 / 1. kolo / Atletico M. - Juventus 2:2 (0:0)

u 22:53h / Kategorija:

Stara dama je ovosezonski evropski put započela gostovanjem na madridskom Wanda Metropolitanu. Dvoboj Sarrijevog Juventusa i Atletica predvođenog Diegom Simeoneom okončan je remijem pri rezultatu od 2:2. Juan Cuadrado i Blaise Matuidi su se upisali u strijelce za gostujući tim, dok su Stefan Savić i Hector Herrera golovima u Madridu zadržali jedan bod.

Domaćini su nešto bolje otvorili susret, ali kako je prvo poluvrijeme odmicalo Stara dama je uspijevala uspostaviti ravnotežu na sredini terena. Rovovska borba nije donijela pretjeranu atrakciju, te sve što smo vidjeli bili su poprilično bezopasni pokušaji pred oba gola Wanda Metropolitana.

Samo tri minuta nastavka bilo je potrebno da Stara dama dođe do vodstva. Bonucci je sjajno reagovao pred vlastitim golom, poslao dugačku loptu za kontru Gonzala Higuaina koji strpljivo pronalazi Juana Cuadrada, a Kolumbijac majstorskim potezom izbacuje iz igre svog protivnika i lijevom nogom fantastično gađa dalji ugao nemoćnog Jana Oblaka. Na 2:0 povisio je u 65. minuti Blaise Matuidi. Cristiano Ronaldo je povukao po lijevoj stranu, produžio za Alexa Sandra koji sjajno ubacuje na peterac za Francuza, a svjetski prvak u naletu glavom matira golmana domaćeg tima. Ipak, samo četiri minute kasnije, Atletico je smanjio vodstvo. Slobodan udarac najspremnije je u šesnaestercu gostiju dočekao Gimenez, glavom spustio pred Savića koji iz blizine matira Wojciecha Szczesnyja. Posljednji minut regularnog vremena donio je izjednačenje preko Hectora Herrere. Trippier je ubacio iz kornera, Herrera najbolje skočio u šesnaestercu Stare dame i glavom smjestio loptu u donji lijevi ugao nemoćnog Poljaka na golu Juventusa, te postavio konačan rezultat od 2:2.
Atletico Madrid (4-4-2): Oblak; Trippier, Savić, Giménez, Renan Lodi 76'; Koke, Saul, Thomas 76', Lemar 60'; Joăo Félix, Diego Costa.
Klupa (7): Adan, Arias, 60' Correa, 76' Herrera, Llorente, Felipe, 76' Vitolo.
Trener: Diego Simeone.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Danilo, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro; Khedira 69', Pjanić 87', Matuidi; Cuadrado, Higuain 80', Cristiano Ronaldo.
Klupa (7): Buffon, 69' Bentancur, Bernardeschi, Demiral, 80' Dybala, Rabiot, 87' Ramsey.
Trener: Maurizio Sarri.
Izabranici Maurizija Sarrija će naredni susret odigrati već u subotu, 21. septembra kada će u okviru 4. kola Serie A na Allianz Stadiumu ugostiti Hellas Veronu. Drugo kolo grupne faze Lige prvaka u Torino dovodi njemački Bayer, a dvoboj sa timom iz Sjeverne Rajne-Vestfalije na rasporedu je u utorak, 1. oktobra sa početkom od 21:00h.