31/08/2019

Serie A 2019/20 / 2. kolo / Juventus - Napoli 4:3 (2:0)

u 22:46h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 2. kola Serie A na Allianz Stadiumu ugostila Ancelottijeve Partenopee. Dvoboj Bianconera i Napolitanaca okončan je slavljem domaćina pri rezultatu od 4:3. Golove za domaći tim proslavili su Danilo, Gonzalo Higuain i Cristiano Ronaldo, dok su se u redovima Napolija u strijelce upisali Kostas Manolas, Hirving Lozano i Giovanni Di Lorenzo. Odluku o pobjedniku je donio Kalidou Koulibaly postigavši autogol u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Stara dama je do vodstva stigla već u 16. minutu kada nakon kontre Douglas Costa upošljava Danila, koji je prije par trenutaka tek na terenu bio zamijenio ozlijeđenog Mattiju De Sciglia, a brazilski bek bez problema sa desetak metara matira Alexa Mereta. Samo tri minute kasnije Bianconeri su uduplali vodstvo. Po lijevoj strani akciju su započeli Alex Sandro i Blaise Matuidi, da bi Francuz u nastavku proslijedio loptu do Gonzala Higuaina koji sa desetak metara trese mrežu bivšeg kluba i postavlja konačan rezultat prvog poluvremena.

17. minut nastavka je bio u toku kad je Juve unovčio bolju igru i rezultat povisio na visokih 3:0. Matuidi je još jednom proslijedio loptu za Douglasa Costu koji šalje povratnu pred Cristiana Ronalda, a prekaljeni Portugalac ne griješi i sa 12 metara gađa nebranjeni dalji ugao gola Mereta.

Četiri minute kasnije, Napoli je preko Kostasa Manolasa smanjio vodstvo Stare dame. Mario Rui je ubacio iz slobodnog udarca, a najbolji u skoku bio Grk i glavom zatresao mrežu Szczesnyja. Samo dva minuta kasnije, na semaforu stajalo je Juventus 3, Napoli 2. Lozano je pobjegao de Ligtu, te ubačaj Zielinskog smjestio iza leđa golmana Stare dame. 81. minut je bio u toku kada su Partenopei došli do izjednačenja. Callejón je ubacio iz slobodnog udarca, još jednom je kasnio de Ligt, a ovoga puta iz blizine mrežu Juventusa trese Giovanni Di Lorenzo. Ipak, konačan rezultat postavio je autogolom Kalidou Koulibaly u 92. minuti susreta kada slobodnjak Miralema Pjanića nespretno smješta iza leđa vlastitog golmana za Juventus 4, Napoli 3.
Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Khedira 60', Pjanić, Matuidi; Douglas Costa, Higuain 76', Cristiano Ronaldo.
Klupa (12): Buffon, Pinsoglio, Bentancur, Bernardeschi, 60' Emre Can, Cuadrado, Danilo, Demiral, 76' Dybala, Mandžukić, Rabiot, Rugani.
Trener: Giovanni Martusciello.
Napoli (4-2-3-1): Meret; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Ghoulam 46'; Allan 74', Zielinski; Callejón, Fabian, Insigne 46'; Mertens.
Klupa (12): Karnezis, Ospina, 74' Elmas, Gaetano, Hysaj, 46' Lozano, Luperto, Maksimović, Malcuit, 46' Mario Rui, Verdi, Younes.
Trener: Carlo Ancelotti.
Nakon vikenda započet će reprezentativna pauza, a Bianconeri će se klupskom takmičarskom natjecanju vratiti u nedelju, 15. septembra, kada će s početkom od 15:00h na firentinskom Artemio Franchiju odmjeriti snage sa Montellinim Violama.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.