26/07/2019

Prijateljska utakmica / Team K-League - Juventus 3:3 (2:1)

u 15:48h / Kategorija:

Bianconeri su treći pripremni susret odigrali u Seolu, odmjerivši snage sa najboljim pojedincima južnokorejske K-League. Susret na World Cup Stadiumu okončan je remijem pri rezultatu od 3:3. Golove za domaći tim postigli su Osmar, Cesinha i Taggart, dok su se za tim iz Torina u strijelce upisali Muratore, Matuidi i Pereira.

Domaći tim je do vodstva stigao već u 7. minutu kada nakon greške Gonzala Higuaina na sredini terena Team K-League otvara kontru, a istu na sjajan način okončava Osmar pogodivši sa 25 metara. Samo dvije minute kasnije uzvratili su Bianconeri. Akcija je krenula sa lijeve strane preko Maria Mandžukića, Higuain je sjajno ostavio loptu pred Muratorea koji sa ruba šesnaesterca pogađa za izjednačenje. Novi pogodak vidjeli smo u posljednjem minutu regularnog dijela prvog poluvremena kada Bokyung probija po desnoj strani, dodaje u sredinu za Cesinha koji sa 11 metara iskosa pogađa pored nemoćnog Szczesnyja.

Samo pet minuta nastavka bilo je potrebno domaćinima da povise vodstvo. Neodlučnost odbrane Juventusa iskoristili su prvo Mix čiji udarac biva izblokiran, da bi se lopta odbila tek pred Taggarta koji sa 16 metara pogađa nebranjeni dio gola Pinsoglia.

Bianconeri su smanjili vodstvo domaćina u 78. minutu. Bernardeschi je sjajno ubacio s desne strane, a Matuidi glavom sa 7 metara lobovao Bumkeuna za Team K-League 3, Juventus 2. Samo tri minute kasnije, Stara dama je izjednačila. Matheus Pereira se nakon dodavanja Maria Mandžukića sa desne strane sjajno snašao ispred odbrane južnokorejaca i pogodio iz blizine za konačnih 3:3.
Team K-League (4-3-3): Hyeonwoo; Hongchul, Valentinos, Youngsun, Yong; Osmar, Bitgaram, Bokyung; Cesinha, Donggook, Eder.
Klupa (9): Bumkeun, Jooho, Kwangseon, Jinya, Mix, Wanderson, Illok, Taggart, Chuyoung.
Trener: José Morais.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Joăo Cancelo, de Ligt, Rugani, Beruatto; Emre Can, Pjanić, Muratore; Bernardeschi, Higuain, Mandzukić.
Klupa (16): De Sciglio, Cristiano Ronaldo, Matuidi, Bonucci, Rabiot, Demiral, Pinsoglio, Loria, Di Pardo, Coccolo, Kastanos, Touré, Frederiksen, Mavididi, Pereira, Buffon.
Trener: Massimilano Sarri.
Naredni susret će izabranici Maurizija Sarrija odigrati u okviru 3. kola International Champions Cupa 2019, a susret sa madridskim Atleticom na rasporedu je 10. avgusta, sa početkom od 18:00h.