21/07/2019

ICC 2019/20 / I utakmica / Juventus - Tottenham 2:3 (0:1)

u 15:33h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru prve predsezonske pripremne utakmice ukrstili koplja sa Tottenhamom Mauricija Pocchetina. Dvoboj Sarrijeve ekipe i londonskog kluba na nacionalnom stadionu u Singapuru u okviru 1. kola International Champions Cupa 2019 okončan je pobjedom Tottenhama rezultatom od 3:2 golovima Erika Lamele, Lucasa Moure i Harrrya Kanea. Počasne pogotke za Staru damu postigli su Gonzalo Higuain i Cristiano Ronaldo.

Zvanični gosti su do vodstva stigli u 30. minutu kada udarac Sona brani Buffon, ali loptu pri tom odbija samo pred noge Erika Lamele koji iz blizine trese mrežu Bianconera za konačan rezultat prvog poluvremena.

Bianconeri su do izjednačenja stigli u 56. minuti. Akciju su pokrenuli Ronaldo i Pjanić, lopta stigla do Bernardeschija sa kojim Gonzalo Higuain odigrava sjajan dupli pas, izbacuje posljednju liniju Tottenhama, što na kraju rezultira pogotkom Argentica nakon što je sa ruba šesnaesterca preciznim prizemnim udarcem matirao nemoćnog Gazzanigu. Samo četiri minuta kasnije Juventus je u potpunosti preokrenuo rezultat. De Sciglio je ubacio sa lijeve strane, a Cristiano Ronaldo uz lagan blok odbrane Tottenhama sa petnaestak metara trese mrežu zvaničnih gostiju za Juventus 2, Tottenham 1.

Samo 5 minuta trajalo je vodstvo Stare dame, budući da je odmah po ulasku u igru Ndombele sjajno asistirao Lucasu Mouri za novo izjednačenje. Konačan rezultat postigao je Harry Kane u trećoj minuti nadoknade kada je sa gotovo polovine terena matirao nesmotrenog Wojciecha Szczesnya.
Juventus (4-3-3): Buffon; De Sciglio, Bonucci, Rugani, Joăo Cancelo; Emre Can, Pjanić, Matuidi; Cristiano Ronaldo, Mandžukić, Bernardeschi.
Klupa (16): Szczesny, Pinsoglio, Loria, de Ligt, Demiral, Di Pardo, Coccolo, Beruatto, Rabiot, Kastanos, Muratore, Toure', Frederiksen, Pereira, Higuain, Mavididi.
Trener: Maurizio Sarri.
Tottenham (4-2-3-1): Gazzaniga; Walker-Peters, Alderweireld, Tanganga, Georgiou; Winks, Skipp; Lamela, Dele, Son; Parrott.
Klupa (15): Lloris, Whiteman, De Bie, Vertonghen, Kane, Sissoko, Foyth, Eriksen, Lucas, Ndombele, Marsh, Roles, Bowden, Lyons -Foster, White.
Trener: Mauricio Pocchetino.
Izabranici Maurizia Sarrija će naredni susret odigrati već u srijedu, 24. jula sa početkom od 13:30h, kada će u okviru 2. kola International Champions Cupa 2019 na Olimpijskom sportskom centru Nanjinga odmjeriti snage sa milanskim interom Antonia Contea.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.