16/04/2019

Liga prvaka 2018/19 / 1/4 / Juventus - Ajax 1:2 (1:1)

u 22:56h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka u Torinu ugostili najtrofejniji klub Holandije. Dvoboj izabranika Massimiliana Allegrija i Erika ten Haga okončan je porazom Juventusa pri rezultatu od 2:1 i eliminacijom Bianconera iz Lige prvaka. Domaćini su u vodstvo došli u 28. minutu preko Cristiana Ronalda. Miralem Pjanić je izveo korner, a najbolje se u šesnaestercu gostiju snašao Portugalac i glavom matirao Onanu za vodstvo Stare dame. Samo šest minuta kasnije gosti su stigli do izjednačenja. Van de Beek je ispratio izblokiran udarac Ziyeca, potom iskoristio nepažnju zadnje linije Stare dame i sa desetak metara neometano zatresao mrežu Wojciecha Szczesnya za konačan rezultat prvog poluvremena. Potpuni preokret vidjeli smo u 67. minutu kada nakon kornera Schönea sjajni Matthijs de Ligt nadskače Alexa Sandra i Danielea Ruganija, te glavom matira nemoćnog Poljaka na golu Stare dame i postavlja konačan rezultat susreta.

Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio (64' Joăo Cancelo), Rugani, Bonucci, Alex Sandro; Emre Can, Pjanić, Matuidi; Dybala (46' Moise Kean), Cristiano Ronaldo, Bernardeschi (80' Bentancur).
Klupa (7): Pinsoglio, Joăo Cancelo, Barzagli, Spinazzola, Bentancur, Khedira, Moise Kean.

Ajax (4-2-3-1): Onana; Mazraoui (11' Sinkgraven), de Ligt, Veltman, Blind; Schöne, Frenkie de Jong; van de Beek, Neres, Ziyech (88' Jan Huntelaar); Dušan Tadić.
Klupa (7): Varela, de Wit, Dolberg, Ekkelenkamp, Jan Huntelaar, Magallán, Sinkgraven.
Trener: Erik ten Hag.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u subotu, 20. aprila sa početkom od 15:00h, kada će na Allianz Stadiumu u dvoboju 32. kola Serie A protiv Viole Vincenza Montelle pokušati doći do makar jednog boda i time ovjeriti 37. historijsku titulu šampiona Apeninskog poluostrva.