10/04/2019

Liga prvaka 2018/19 / 1/4 / Ajax - Juventus 1:1 (0:1)

u 22:52h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru prve četvrtfinalne utakmice gostovali Ajaxu na amsterdamskoj Johan Cruyff Areni. Dvoboj izabranika Massimiliana Allegrija i Erika Ten Haga okončan je remijem sa po jednim golom u obje mreže. Bianconeri su poveli preko Cristiana Ronalda u 45. minutu, da bi u 46. konačan rezultat postavio David Neres.

Prvo poluvrijeme označila je jako dobra igra domaćina i gotovo pa šahovska partija dvaju evropskih velikana. Ipak, ključni trenutak desio se u posljednjoj minuti regularnog dijela prvog poluvremena kada nakon ukradene lopte Bianconeri izvode ekspresnu kontru, a istu završava portugalski par centaršutem Joăa Cancela za Cristiana Ronalda koji sa desetak metara glavom matira Onanu. Nepuni minut nastavka bio je potreban domaćinu da poravna rezultat. Nakon užasnog poteza Cancela Neres krade loptu uz aut liniju na 40-tak metara od gola Szczesnya, neometano vuče istu do ruba šesnaesterca Juventusa i fantastičnim udarcem matira Poljaka za ispostavit će se kasnije, konačnih Ajax 1, Juventus 1.

Ajax (4-2-3-1): Onana; Veltman, de Ligt, Blind, Tagliafico; Schone (75' Ekkelenkamp), de Jong; Ziyech, van de Beek, Neres; Tadić.
Klupa (7): Varela, Dolberg, Ekkelenkamp, Huntelaar, Kristensen, Megallan, Sinkgraven.
Trener: Erik Ten Hag.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Joăo Cancelo, Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Bentancur, Pjanić, Matuidi (75' Dybala); Bernardeschi (90+3' Khedira), Mandžukić (60' Douglas Costa), Cristiano Ronaldo.
Klupa (7): Moise Kean, Dybala, Douglas Costa, Khedira, Spinazzola, De Sciglio, Perin.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u subotu, 13. aprila sa početkom od 15:00h, kada će u okviru 32. kola Serie A na Paolo Mazzi protiv ekipe SPAL-a pokušati ovjeriti osmi Scudetto u nizu. Uzvratni susret četvrtfinala Lige prvaka u Torinu na rasporedu je narednog utorka, 16. aprila, sa početkom od 21:00h.