08/03/2019

Serie A 2018/19 / 27. kolo / Juventus - Udinese 4:1 (2:0)

u 22:25h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru 27. kola Serie A na Allianz Stadiumu ugostili Udinese Davidea Nicole. Dvoboj dvaju Bianconera, torinskih i friulijanskih, okončan je 24. sezonskom ligaškom pobjedom aktuelnih šampiona, ovoga puta rezultatom od 4:1 za koju se sa dva gola pobrinuo Moise Kean, te po jednim Emre Can i Blaise Matuidi. Pogodak za goste proslavio je Kevin Lasagna.

Bianconeri su poveli već u 11. minutu kada po lijevoj strani probija Alex Sandro, Brazilac centrtira prizemno, a lopta od lakši blok Di Maia stiže pred Moisea Keana koji sjajno prati akciju i sa ruba peterca trese mrežu Udinesea. Šest minuta prije isteka prvog poluvremena Moise Kean još jednom sjajnim kretanjem probija linije gostiju i sa desetak metara još jednom matira Mussa. 67. minut je bio u toku kadaje na 3:0 sa bijele tačke povisio Emre Can, nakon što je prethodno Opoku u šesnaestercu Udinesea srušio večeras izuzetno raspoloženog Moisea Keana. Samo četiri minute poslije Juventus je još jednom povisio prednost. Bentancur je ubacio sa desne strane, a u šesnaestercu gostiju naprisebniji ostao Blaise Matuidi i sa desetak metara nastavio puniti mrežu Udinesea. Počasni pogodak postigao je Kevin Lasagna u 85. minutu i postavio konačan rezultata susreta na Allianz Stadiumu, Juventus 4, Udinese 1.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cáceres, Barzagli (26' Bonucci), Rugani, Spinazzola; Emre Can, Bentancur, Matuidi (72' Dybala); Bernardeschi, Moise Kean (80' Nicolussi Caviglia), Alex Sandro.
Klupa (11): Perin, Pinsoglio, Chiellini, Bonucci, De Sciglio, Kastanos, Nicolussi Caviglia, Mavididi, Dybala, Mandžukić, Cristiano Ronaldo.
Trener: Massimiliano Allegri.

Udinese (3-5-2): Musso; De Maio, Troost-Ekong, Nuytinck (26' Opoku); ter Avest (63' Sandro), Larsen, Wilmot (46' Lasagna), Fofana, Zeegelaar; Pussetto, De Paul.
Klupa (9): Bocic, Ingelsson, Lasagna, Micin, Okaka, Opoku, Sandro, Nicolas, Perisan.
Trener: Davide Nicola.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u utorak, kada će na torinskom Allianz Stadiumu protiv madridskog Atletica pokušati preokrenuti rezultat iz prvog susreta osmine finala Lige prvaka u kojem su na Wanda Metropolitanu poraženi rezultatom od 2:0. Sa druge strane, 28. kolo Serie A Staru damu vodi u Genovu, gdje će u nedelju, 17. marta sa početkom od 12:30h odmjeriti snage sa timom Cesarea Prandellija.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.