03/03/2019

Serie A 2018/19 / 26. kolo / Napoli - Juventus 1:2 (0:2)

u 22:25h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru 26. kola Serie A putovali na napuljski San Paolo, na noge Ancelottijevim Partenopeima. Derbi sezone okončan je 23. sezonskom ligaškom pobjedom Stare dame, za koju su se pogocima pobrinuli Miralem Pjanić i Emre Can. Počasni pogodak za domaćine proslavio je Jose Callejón. Treba napomenuti da su u večerašnjem susretu isključenje zaradili Alex Meret i Miralem Pjanić, kao i podatak da je Lorenzo Insigne promašio jedanaesterac i ispustio priliku da koliko - toliko svoj tim ostavi u utrci za ovosezonski Scudetto.

25. minut bio je u toku kada što greškom defanzivnog reda Napolija, što visokim pritiskom Bianconera Ronaldo izlazi jedan na jedan sa golmanom domaćina, a prekršaj Alexa Mereta nad Portugalcom tik izvan šesnaesterca glavni arbitar susreta bez mnogo razmišljanja okarakterisao je dovoljnim za direktan crveni karton. Samo tri minuta kasnije, koliko je golmanu Napolitanaca bilo potrebno da napusti teren, Miralem Pjanić je sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca matirao Ospinu i doveo svoj tim u prednost. Tek 11 minuta kasnije Bianconeri su uduplali vodstvo. Federico Bernardeschi je centrirao sa desne strane, a duboko u šesnaestercu najbolje se snašao Emre Can i iz blizine glavom matirao golmana Partenopea. Samo dvije minute nastavka bilo je potrebo da se snage na terenu izjednače, budući da je igranjem rukom Pjanić zaradio drugi žuti karton. U toku je bio 61. minut kada se Napoli rezultatski vratio u utakmicu. Insigne je uputio odlično sa lijeve strane, Chiellini loše ispratio Callejóna, koji kraj statičnog golmana Juventusa iz peterca lako pogađa mrežu. Sjajnu priliku propsutili su gosti u 83. minuti kada Lorenzo Insigne sa bijele tačke pogađa stativu.

Napoli (4-4-2): Meret; Malcuit (46' Mertens), Maksimović, Koulibaly, Hysaj; Callejón (78' Ounas), Allan, Fabian Ruiz, Zielinski; Insigne, Milik (27' Ospina).
Klupa (11): Ospina, Karnezis, Chiriches, Ghoulam, Luperto, Mario Rui, Diawara, Verdi, Ounas, Mertens, Younes.
Trener: Carlo Ancelotti.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Joăo Cancelo (61' De Sciglio), Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Emre Can, Pjanić, Matuidi; Bernardeschi (85' Dybala), Mandžukić (73' Bentancur), Cristiano Ronaldo.
Klupa (10): De Sciglio, Cáceres, Dybala, Barzagli, Moise Kean, Pinsoglio, Perin, Rugani, Bentancur, Spinazzola.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u petak, 08. marta, kada će od 20:30h u okviru 27. kola Serie A na Allianz Stadiumu ugostiti Udinese Davidea Nicole.