02/02/2019

Serie A 2018/19 / 22. kolo / Juventus - Parma 3:3 (1:0)

u 22:25h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru 22. kola Serie A na Allianz Stadiumu dočekali Parmu Roberta D'Aversa. Dvoboj između torinskih Bianconera i Vojvoda iz Emilio Romagne okončan je trećim ligaškim sezonskim remijem aktuelnog prvaka, ovog puta rezultatom od 3:3.

Bianconeri su poveli u 36. minutu kada Ronaldo uz pomoć bloka odbrane pronalazi lopti put iza leđa nemoćnog Sepea. Na 2:0 povisio je Daniele Rugani u 62. minutu kada Cristiano Ronaldo spušta centaršut pred štopera Stare dame koji ne griješi i iz blizine trese mrežu Vojvoda. Ipak, tek dvije minute poslije vodstvo su ublažili gosti, Juraj Kucka je sjajno istrčao kontru i primio centaršut Barille, te matirao Perina za Juventus 2, Parma 1. Nakon novih 120 sekundi još jednom došlo je do promjene rezultata. Mandžukić je sjajno ubacio sa desne strane, Cristiano Ronaldo bio najbolji u skoku ispred gola gostiju i glavom poslao loptu u mrežu Sepea. 74. minut donio je novi pogodak gostiju. Kucka je probio po desnoj strani, ubacio snažnu prizemnu loptu koju Gervinho iskusno petom provlači pokraj Ruganija i Mattije Perina za novu nadu Vojvoda. Konačan rezultat postavio je pokraj nonšalantne odbrane Juventusa Gervinho u trećoj minuti nadoknade.

Juventus (4-3-3): Mattia Perin; Joăo Cancelo, Cáceres, Rugani, Spinazzola; Khedira (79' Bentancur), Pjanić, Matuidi; Douglas Costa (46' Bernardeschi (87' Emre Can)), Mandžukić, Cristiano Ronaldo.
Klupa (9): Moise Kean, Dybala, Bernardeschi, Bentancur, Emre Can, Alex Sandro, De Sciglio, Szczesny, Pinsoglio.

Parma (4-3-3): Sepe; Iacoponi, Bruno Alves, Bastoni, Gagliolo; Kucka (86' Sprocati), Scozzarella (76' Stulac), Barilla; Gervinho, Inglese, Biabiany (57' Siligardi).
Klupa (12): Ceravolo, Davordzie, Dezi, Dimarco, Gazzola, Gobbi, Pepin, Siligardi, Sprocati, Stulac, Bagheria, Frattali.
Trener: Roberto D'Aversa.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u nedelju, 10. februara kada će sa početkom od 18:00h u okviru 23. kola Serie A gostovati na Mapei Stadiumu Sassuolu Roberta De Zerbija.