27/01/2019

Serie A 2018/19 / 21. kolo / Lazio - Juventus 1:2 (0:0)

u 22:26h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru 21. kola gostovali u Rimu. Dvoboj Inzaghijevih Biancocelesta i izabranika Massimiliana Allegrija na Stadio Olimpico okončan je 19. ligaškom pobjedom Stare dame, ovoga puta rezultatom od 2:1. Domaćini su u 59. minutu autogolom Emrea Cana stigli u vodstvo, da bi rezultat poravnao Joăo Cancelo u 74. Konačan rezultat postavio je Cristiano Ronaldo sa bijele tačke dva minuta prije isteka regularnih 90 minuta.

Lazio (3-5-2): Strakosha; Bastos (90' Neto), Wallace, Radu; Parolo, Alberto, Lucas Leiva (81' Berisha), Milinković-Savić, Lulić; Immobile (82' Caicedo), Correa.
Klupa (9): Badelj, Berisha, Caicedo, Cataldi, Durmici, Guerrieri, Murgia, Neto, Proto.
Trener: Simone Inzaghi.

Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Bonucci (41' Chiellini), Rugani, Alex Sandro; Bentancur, Emre Can, Matuidi (60' Bernardeschi); Dybala, Cristiano Ronaldo, Douglas Costa (70' Joăo Cancelo).
Klupa (8): Perin, Pinsoglio, Chiellini, Spinazzola, Cancelo, Moise Kean, Bernardeschi, Fagioli.

Juventus će narednu utakmicu odigrati već u srijedu, 30. januara, kada će sa početkom od 20:45h na bergamskom Atleti Azzurri d'Italia gostovati Atalanti u okviru četvrtfinalne utakmice Coppa Italia. 22. kolo Serie A izabranicima Massimiliana Allegrija na noge dovodi ekipu Parme, a dvoboj na torinskom Allianz Stadiumu na rasporedu je u subotu, 02. februara sa početkom od 20:30h.