21/01/2019

Serie A 2018/19 / 20. kolo / Juventus - Chievo Verona 3:0 (2:0)

u 22:23h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru prvog susreta proljetnog dijela italijanske Serie A na Allianz Stadiumu dočekali Leteće magarce predvođene Domenicom Di Carlom. Dvoboj 20. kola italijanskog šampionata između Juventusa i Chievo Verone okončan je 18. sezonskim slavljem Stare dame, ovoga puta rezultatom od 3:0, zahvaljujući golovima Douglasa Coste, Emrea Cana i Danielea Ruganija.

Bianconeri su do vodstva stigli već u 13. minutu kada se Douglas Costa odlučio za solo prodor i sa dvadesetak metara sjajno pogodio malu mrežu gola nemoćnog Sorrentina. Posljednji minut regularnog dijela prvog poluvremena donio je i uduplanje vodstva domaćina. Dybala je solo prodorom napravio konfuziju u odbrani Letećih magaraca, te sjajno loptu proslijedio iza posljednje linije Chieva do Emrea Cana koji hladnokrvno plasira loptu pored još jednom nemoćnog golmana gostiju. Mogao je Juve i do ubjedljivijeg vodstva u 52. minuti, ali Sorrentino odlično čita namjeru Cristiana Ronalda i brani udarac Portugalca iz dosuđenog jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je Daniele Rugani u 84. minuti na asistenciju Federica Bernardeschija.

Juventus (4-4-2): Perin; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro (89' Moise Kean); Bernardeschi (86' Spinazzola), Emre Can, Matuidi, Douglas Costa (75' Bentancur); Dybala, Cristiano Ronaldo.
Klupa (8): Szczesny, Pinsoglio, Bonucci, Cancelo, Spinazzola, Khedira, Bentancur, Moise Kean.
Trener: Massimilano Allegri.

Chievo Verona (4-3-1-2): Sorrentino; Tomović, Bani, Rossettini, Kiyine; Depaoli (66' Jaroszynski), Hetemaj (61' Vignato), Radovanović; Giaccherini; Pellissier (65' Stepinski), Meggiorini.
Klupa (12): Caprile, Semper, Burruchaga, Cesar, Đorđević, Grubac, Jaroszynski, Leris, Rigoni, Stepinski, Tanasijević, Vignato.
Trener: Domenico Di Carlo.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u narednu nedelju, 27. januara, kada će sa početkom od 20:30h u okviru 21. kola Serie A na rimskom Olimpicu gostovati Biancocelestima Simonea Inzaghija.