30/01/2019

Coppa Italia 2018/19 / 1/4 finala / Atalanta - Juventus 3:0 (2:0)

u 22:41h / Kategorija:

Bianconeri su putovali u Bergamo na četvrtfinalnu utakmicu Coppa Italia u kojoj su odmjerili snage sa Atalantom Gian Piera Gasperinija. Dvoboj na Stadio Atleti Azzurri d'Italia između Bianconera i bergamske La Dee okončan je drugim sezonskim porazom Juventusa, ovoga puta rezultatom od 3:0. Domaćini su iskoristili bolju igru u prvom poluvremenu, kao i ranu ozljedu Chiellinija, te blitzkriegom u svega dvije minute stigli do ozbiljnog vodstva. Prvo je Castagne iskoristio nepažnju Joăa Cancela i matirao Szczesnya sa dvadesetak metara, a nešto kasnije i Duvan Zapata još jednom potvrdio sjajnu formu i postavio konačan rezultat prvog poluvremena, Atalanta 2, Juventus 0. Bianconeri su nešto bolje ušli u drugo poluvrijeme, ali sve što smo vidjeli je još jedan gol u mreži gostiju. De Sciglio je sa prinudne pozicije štopera loše odigrao povratnu loptu ka svom golmanu, istu presjekao Duvan Zapata i svojim drugim večerašnjim pogotkom ugasio nade Juventusa o petom uzastopnom polufinalu Coppa Italia.

Atalanta (3-4-2-1): Berisha; Toloi, Djimsiti, Palomino (89' Masiello); Hateboer, de Roon (91' Gosens), Freuler, Castagne; Papu Gomez, Iličić (26' Pašalić); Zapata.
Klupa (12): Ali Adnan, Barrow, Gosens, Kulusevski, Mancini, Masiello, Pašalić, Pessina, Piccoli, Reca, Rossi, Gollini.
Trener: Gian Piero Gasperini.

Juventus (4-4-3): Szczesny; De Sciglio, Rugani, Chiellini (27' Joăo Cancelo), Alex Sandro; Khedira (71' Pjanić), Bentancur, Matuidi; Dybala (62' Douglas Costa), Cristiano Ronaldo, Bernardeschi.
Klupa (9): Pinsoglio, Perin, Martin Cáceres, Joăo Cancelo, Spinazzola, Pjanić, Emre Can, Douglas Costa, Moise Kean.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u subotu, 02. februara, kada će sa početkom od 20:30h na Allianz Stadiumu u okviru 22. kola Serie A ugostiti Parmu.