26/12/2018

Serie A 2018/19 / 18. kolo / Atalanta - Juventus 2:2 (1:1)

u 16:57h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru 18. kola italijanske Serie A putovali u Bergamo na tradicionalno neugodni Stadio Atleti Azzurri d'Italia. Dvoboj Allegrijevih Bianconera i Gian Piero Gasperinijevih bergamskih Nerazzurra okončan je drugim sezonskim ligaškim remijem Stare dame, ovoga puta rezultatom od 2:2. U strijelce su se danas upisali Cristiano Ronaldo i Djimsiti autogolom za tim iz Torina, dok je oba pogotka za Atalantu proslavio Duvan Zapata. Vrijedno pomena je i da je od 53. minute i isključenja Rodriga Bentancura igrao sa igračem manje.

Bianconeri su poveli već u drugom minutu susreta. Douglas Costa je uputio udarac sa dvadesetak metara, lopta se odbila od blok domaćeg igrača, a Djimsiti nespretno prevario svog golmana i rano trese mrežu Atalante. 22 minute bile su potrebne domaćinima da dođu do izjednačenja. Duvan Zapata je u primanju prevario Leonarda Bonuccija i neometan sa ruba šesnaesterca matirao Wojciecha Szczesnya za konačan rezultat poluvremena, Atalanta 1, Juventus 1.

Isti igrač je nakon 10 minuta nastavka donio i potpuni preokret domaćinima. Udarac iz ugla putovao je u peterac Bianconera, gdje Zapata pored usnulog Emrea Cana iz blizine glavom po drugi put na utakmici trese mrežu Stare dame. Novo izjednačenje na susretu u Bergamu donio je Cristiano Ronaldo u 78. minutu na asistenciju Maria Mandžukića, a ispostavit će se nešto kasnije i konačan rezultat na Stadio Atleti Azzurri d'Italia.
Atalanta (3-4-1-2): Berisha; Mancini, Djimsiti, Masiello (86' Barrow); Hateboer, Pašalić (67' Gonsens), Freuler, Castagne; Gomez; Iličić (77' Pessina), Zapata.
Klupa (10): Barrow, Bettella, Gonsens, Kulusevski, Pessina, Reca, Tumminello, Valzania, Gollini, Rossi.
Trener: Gian Piero Gasperini.
Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira (65' Cristiano Ronaldo), Emre Can, Bentancur; Dybala, Mandžukić, Douglas Costa (57' Pjanić).
Klupa (7): Cristiano Ronaldo, Pjanić, Spinazzolla, Benatia, Rugani, Perin, Pinsoglio.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u subotu, 29. decembra, kada će sa početkom od 12:30h na torinskom Allianz Stadiumu ugostiti Sampdoriju Marca Giampaola.