07/12/2018

Serie A 2018/19 / 15. kolo / Juventus - internazionale 1:0 (0:0)

u 22:26h / Kategorija:

15. kolo Serie A je na torinski Allianz Stadium donijelo fudbalsku poslasticu, okršaj starih znalaca u vidu 239. zvaničnog Derby d'Italia. Dvoboj Bianconera i milanskih nerazzurra okončan je nastavkom rekordnog niza Stare dame i novom pobjedom, ovoga puta minimalnom za koju se u 66. minutu pobrinuo Mario Mandžukić.

Gledali smo dosta dinamičnih prvih 45 minuta. Prva trećina poluvremena donijela je opreznost i tek dva neprecizna pokušaja Dybale sa jedne, te preoptimističan udarac Šime Vrsaljka sa druge strane. 29. minut bio je u toku kada je inter propustio najbolju priliku u prvom poluvremenu. Akciju je sa desne strane započeo večeras dobro raspoloženi Politano, dodao do Icardija na 11 metara koji iz bloka sjajno upošljava Gagliardinija čiji opet udarac, na sreću domaćina odsjeda na stativi gola Stare dame.

Posljednja trećina prvog poluvremena u potpunosti je pripala Bianconerima. Joăo Cancelo je u 35. minutu uputio odličan prizeman centaršut koji stiže do Rodriga Bentancura, ali udarac Urugvajca blokira Brozović. Uslijedio je i niz promašaja štoperskog dvojca Stare dame. Tri kornera u nizu izveo je Paulo Dybala, a Chiellini prvo glavom poprilično namučio Samira Handanovića na golu nerazzurra, dok je njegov drugi, te nešto kasnije udarac Leonarda Bonuccija završio za malo iznad gola gostiju. Na poluvrijeme se otišlo bez promjene rezultata.

Rane minute nastavka obilježile su greške pred vlastitim golom Matuidija, potom i Mirande, ali u oba navrata protivnici nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti po golu. Bolju igru Bianconeri su naplatili u 66. minutu. Joăo Cancelo je uputio sjajan centaršut u peterac u visini druge stative, a Mario Mandžukić iskoristio slabo postavljanje Kwadwa Asamoaha i iz blizine glavom matirao nemoćnog Samira Handanovića.

Do kraja je Luciano Spalletti pokušao povratiti rezultat bacivši sve karte u napad, ali do kraja gosti nisu uspjeli napraviti apsolutno ništa. Rezultat iz 66. minute ostao je na snazi, a Bianconeri su upisali 14. ligašku pobjedu.
Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Cancelo; Bentancur; Pjanić, Matuidi; Dybala, Mandžukić, Cristiano Ronaldo.
Klupa (9): Pinsoglio, Perin, Benatia, Douglas Costa, Emre Can, Rugani, Bernardeschi, Spinazzola, Cuadrado.
internazionale (4-2-3-1): Handanović; Vrsaljko, Skriniar, Miranda, Asamoah; Gagliardini, Brozović; Politano, Joăo Mario, Perišić; Icardi.
Klupa (9): Padelli, De Vrij, Vecino, Lautaro, Keita, Ranocchia, Valero, D'Ambrosio, Candreva.
Trener: Luciano Spalletti.
Bianconeri će naredni susret odigrati već u srijedu, 12. decembra, kada će sa početkom od 21:00h u okviru posljednjeg, šestog kola grupne faze Lige prvaka gostovati Young Boysu na bernskom Stade de Suisse. 16. kolo italijanskog šampionata donosi novu poslasticu, ovoga puta u vidu 240. zvaničnog Derby della Mole. Dvoboj izabranika Massimiliana Allegrija i Granate Waltera Mazzarrija na rasporedu je u subotu, 15. decembra sa početkom od 20:30h.