01/12/2018

Serie A 2018/19 / 14. kolo / Fiorentina - Juventus 0:3 (0:1)

u 19:56h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru 14. kola italijanskog šampionata gostovali na uvijek neugodnom firentinskom Artemio Franchiju. Dvoboj Piolinih Viola i Allegrijevih Bianconera okončan je novim rekordnim 13. ligaškim slavljem Stare dame sa početka sezone, ovoga puta rezultatom od 3:0 zahvaljujući golovima Rodriga Bentancura, Giorgia Chiellinija i Cristiana Ronalda.

Bianconeri su izgledali konkretnije u prvih 45 minuta susreta na Artemio Franchiju, ali su teško stizali do izglednijih prilika. U toku je bio 31. minut kada smo upisali pravu malu čaroliju Paula Dybale i Rodriga Bentancura. Urugvajac je nakon duplog pasa sa Argentincom sjajno pronašao prostora pokraj svoga pratioca i sa dvadesetak metara na krivoj nozi uhvatio Lafonta i zatresao mrežu domaćina za vodstvo Juventusa i konačan rezultat prvog poluvremena.

Nastavak je donio i otvoreniju igru domaćina, te i jako dobar pokušaj Federica Chiese koji uz manje probleme ipak brani Wojciech Szczesny. Sa druge strane pokušao je iz daljine Juan Cuadrado, ali samo u ruke dobro postavljenog golmana Viole. U nastavku su šut oprobali i Cuadrado, te još jednom Chiesa, ali nove promjene rezultata nismo vidjeli do 69. minute kada nakon ubačaja lopte glavom od strane Cuadrada sjajno reaguje Giorgio Chiellini i volejem uduplava sada već ozbiljno vodstvo Bianconera. Desetak minuta kasnije bilo je već 3:0 za Juve. Mandžukić je ubacivao sa lijeve strane, lopta pogodila u ruku jednog od domaćina, a glavni arbitar meča Daniele Orsato bez mnogo razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Cristiano Ronaldo, koji je svojim 10. ligaškim pogotkom u dresu Stare dame postavio i konačan rezultat utakmice, Fiorentina 0, Juventus 3.
Fiorentina (4-3-3): Lafont; Milenković, Pezzella, Vitor Hugo, Biraghi; Benassi, Veretout, Edimilson; Gerson, Simeone, Chiesa.
Klupa (12): Laurini, Ceccherini, Norgaard, Eysseric, Marko Pjaca, Mirallas, Dabo, Hancko, Sottil, Vlahović, Thereau, Dragowski.
Trener: Stefano Pioli.
Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Cancelo; Cuadrado, Bentancur, Matuidi; Dybala, Mandžukić, Cristiano Ronaldo.
Klupa (10): Pinsoglio, Perin, Benatia, Pjanić, Douglas Costa, Barzagli, Kean, Rugani, Bernardeschi, Spinazzola.
Naredni susret izabranici Massimiliana Allegrija odigrat će u okviru 15. kola Serie A i zvaničnog 239. Derby d'Italia. Dvoboj Juventusa i Spallettijevog intera na torinskom Allianz Stadiumu na rasporedu je u petak, 07. decembra sa početkom od 20:30h.