12/12/2018

Liga prvaka 2018/19 / 6. kolo / Young Boys - Juventus 2:1 (1:0)

u 22:55h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru 6. kola grupne faze Lige prvaka gostovali u Bernu, Young Bosima predvođenim Gerardom Seoaneom. Dvoboj Bianconera i švicarskog predstavnika na Stade de Suisse Wankdorf okončan je slavljem domaćina rezultatom od 2:1 za koji se sa dva pogotka pobrinuo Guillaume Hoarau. Počasni pogodak za Bianconere proslavio je Paulo Dybala.

Domaćini su poveli u 30. minuti sa bijele tačke, a strijelac za rano vodstvo Young Boysa i konačan rezultat prvog poluvremena bio je Guillaume Hoarau. Isti igrač povisio je iz brzog kontra napada u 68. minutu utakmice. Rezultatsku prednost domaćina smanjio je Paulo Dybala u 80. minutu kada nakon dobre povratne lopte Cristiana Ronalda istu sa nekih 20 metara smješta iza leđa nemoćnog Wolflia i ispostavit će se nešto kasnije postavlja konačan rezultat susreta u Bernu.

Ovim rezultatom Juventus se plasirao u osminu finala Lige prvaka sa vodeće pozicije tabele Grupe H, a ime suparnika ćemo saznati u ponedeljak, 17. decembra kada je u Nyonu zakazano žrijebanje parova.
Young Boys (4-3-3): Wolfli; Garcia, Benito, Camara, Mbabu; Aebischer, Lauper, Sow (91' Wutrich); Fassnacht (80' Bertone), Hoarau, Ngamaleu (85' Schick).
Klupa (7): Assale, Bertone, Nsame, Schick, Seydoux, Wuthrich, von Ballmoos.
Trener: Gerardo Seoane.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Cuadrado (23' Alex Sandro), Bonucci, Rugani, De Sciglio (72' Dybala); Bentancur, Pjanić (65' Emre Can), Bernardeschi; Douglas Costa, Mandžukić, Cristiano Ronaldo.
Klupa (7): Kean, Dybala, Matuidi, Emre Can, Alex Sandro, Chiellini, Perin.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u subotu, 15. decembra kada će sa početkom od 20:30h na Stadio Olimpico di Torino protiv Granate odigrati 240. zvanični Derby della Mole.