24/11/2018

Serie A 2018/19 / 13. kolo / Juventus - SPAL 2:0 (1:0)

u 19:53h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 13. kola Serie A na Allianz Stadiumu ugostila trenutno 15-plasiranu ekipu šampionata, SPAL Leonarda Semplicija. Bianconeri su nastavili rekordan niz sa starta sezone i po 12. put slavili, ovoga puta rezultatom od 2:0 i golovima Cristiana Ronalda i Maria Mandžukića.

SPAL je od prve minute dao do znanja da se na Allianz Stadium protiv aktuelnih prvaka Italije nije došao isključivo braniti, ali u tomu mu nije pomagala poprilično šeprtljava odbrana. Bianconeri su uprkos dominaciji teško stizali do stopostotnih prilike, tako da u prvoj polovini poluvremena, sem dalekometnog pokušaja Douglasa Coste koji je završio u rukama dobro postavljenog Gomisa, nismo upisali ozbiljnije šanse za promjenu rezultata. Ipak, 29. minut bio je u toku kada Miralem Pjanić iz slobodnog udarca šalje izvanrednu loptu iza posljednje linije odbrane, a u golgeterskom maniru Cristiano Ronaldo prvi stiže do nje i spretno ju šalje iza leđa nemoćnog golmana gostiju za minimalno vodstvo Stare dame kojim je, ispostavit će se nešto kasnije i okončano prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u sličnom ritmu. Douglas Costa je nastavio dobru partiju i zaprijetio ozbiljno, međutim do prvog sezonskog pogotka ga je spriječila stativa gola gostiju. Ipak, u toku je bio 60. minut kada je Brazilac ozbiljno namučio Gomisa koji udarac Douglasa Coste samo blokira i spušta pred noge Maria Mandžukića koji u svom debitantskom susretu sa kapitenskom trakom Bianconera iz blizine uduplava vodstvo Bianconera. Juventus je iskusno priveo utakmicu kraju, a rezultat se više nije mijenjao, ostalo je Juventus 2, SPAL 0.

Juventus (4-4-2): Perin; De Sciglio, Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Cuadrado, Pjanić, Bentancur, Douglas Costa; Mandžukić, Cristiano Ronaldo.
Klupa (10): Pinsoglio, Szczesny, Chiellini, Benatia, Barzagli, Spinazzola, Cancelo, Matuidi, Dybala, Kean.
Trener: Allegri.

SPAL (3-5-2): Gomis; Cionek, Felipe, Bonifazi; Lazzari, Missiroli, Schiattarella, Kurtić, Fares; Antenucci, Petagna.
Klupa (12): Milinković-Savić, Thiam, Costa, Dickmann, Djurou, Floccari, Luiz, Moncini, Paloschi, Šimić, Valdifiori, Valoti.
Trener: Leonardo Semplici.

Bianconeri će naredni susret odigrati već u utorak, 27. novembra, kada će u okviru 5. kola grupne faze Lige prvaka na domaćem tlu ugostiti Šišmiše iz Valencije. Sa druge strane, 14. kolo Serie A Bianconere vodi na noge uvijek neugodnoj Violi, a susret na firentinskom Artemio Franchiju na rasporedu je u narednu subotu, 01. decembra sa početkom od 18:00h.