11/11/2018

Serie A 2018/19 / 12. kolo / Milan - Juventus 0:2 (0:1)

u 22:25h / Kategorija:

Dvanaesto kolo Serie A odvelo je Bianconere na San Siro, na noge Gattusovom Milanu. Duel milanskih Rossonera i aktuelnog šampiona Italije okončan je jedanaestom sezonskom ligaškom pobjedom Bianconera, ovoga puta rezultatom od 2:0 za koju su se pogocima pobrinuli Mario Mandžukić i Cristiano Ronaldo.

Bianconeri su od samog starta pokušali dominirati sredinom terena, te već u prvoj prilici pred golom Gianluigija Donnarumme želju pretvorili u vodstvo. Igrao se 8. minut kada je Alex Sandro centrirao sa lijeve strane, a Mario Mandžukić na visini druge stative nadskočio Rodrigueza i martirao neodlučnog Donnarummu za rano vodstvo Stare dame. 26. minut je donio novu priliku za hrvatskog napadača, ovoga puta nakon dodavanja Joăa Cancela, ali šut odlazi pravo u ruke golmana Milana. Odgovorili su i Rossoneri par minuta kasnije, ali dalekometni pokušaj Susa završio je u rukama dobro postavljenog Wojciecha Szczesnya.

39. minut donosi izvanrednu priliku Rossonera da stignu do izjednačenja. Gonzalo Higuain je primio dobro dodavanje u šesnaestercu Bianconera, podignuo loptu koja pogađa Medhija Benatiju u ruku, a glavi arbitar meča, Paolo Silvio Mazzoleni poslije konsultacije sa VAR sistemom pokazuje na bijelu tačku. Ipak, Gonzalo Higuain nije pokazao dovoljnu staloženost protiv matičnog kluba, a Poljak na golu Bianconera uz pomoć stative brani sopstvenu mrežu i dopušta aktuelnom prvaku Italije da na pauzu ode sa minimalnom prednošću.

Nastavak susreta na San Siru donio je i nastavak dominacije Bianconera, a već u prvih 10 minuta drugog poluvremena upisali smo dvije dobre prilike za goste. Prvo je Ronaldo na dodavanje Alexa Sandra iz dobre prilike šutirao pravo u ruke Donnarumme, da bi Paulo Dybala minut kasnije iz slobodnog udarca pogodio stativu gola Rossonera.

Nastavila se dominacija Bianconera koji su susret i konačno riješili pogotkom Cristiana Ronalda u 82. minutu. Joăo Canbcelo je nakon greške Laxalta sjajno probio po desnoj strani, njegov silovit šut odbranio je Donnarumma, ali samo odbivši loptu pred noge napadaču Stare dame koji to ne propušta i sa desetak metara udaljenosti trese mrežu Rossonera za Milan 0, Juventus 2. Do kraja je Milan ostao i sa igračem manjka na terenu, budući da je iz igre isključen Gonzalo Higuain.

Milan (4-4-2): Gianluigi Donnarumma; Abate, Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Castillejo, Higuain.
Klupa (12): A.Donnarumma, Reina, Bellanova, Bertolacci, Borino, Calabria, Cutrone, Halilović, Laxalt, Mauri, Montolivo, Simić.
Trener: Gennaro Gattuso.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Pjanić, Matuidi; Dybala, Mandžukić, Cristiano Ronaldo.
Klupa (10): Perin, Pinsoglio, Bonucci, Barzagli, Rugani, Khedira, Douglas Costa, Bernardeschi, Kean.
Trener: Massimiliano Allegri.

Ovim susretom okončano je 12. kolo Serie A, nakon čega na Apeninskom poluostrvu, kao i širom Evrope nastupa reprezentativna pauza. Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati u subotu, 24. novembra kada će sa početkom od 18:00h na Allianz Stadiumu dočekati SPAL u okviru 13. kola italijanskog šampionata.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.