03/11/2018

Serie A 2018/19 / 11. kolo / Juventus - Cagliari 3:1 (2:1)

u 22:25h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 11. kola italijanskog šampionata ugostila Cagliari Rolanda Marana. Susret Bianconera i Otočana na torinskom Allianz Stadiumu okončan je desetim sezonskim ligaškim trijumfom Stare dame, ovoga puta rezultatom od 3:1. Novu pobjedu su Juventusu golovima donijeli Paulo Dybala, Juan Cuadrado, te autogolom Filip Bradarić, dok je jedini pogodak za goste proslavio Joăo Pedro.

Bianconeri su sjajno otvorili utakmicu i već nakon nešto više od pola minute stigli do prednosti. U toku je bio još uvijek prvi minut kada je Bentancur dodao do Dybale, a kapiten Juventusa sjajnim lažnjakom izbacio čak dvojicu štopera Cagliarija i matirao nemoćnog Cragna.

Otočani su u nastavku dokazali da nisu stigli u Torino podići bijelu zastavicu pred aktuelnim prvakom i sjajnu priliku propustili u 19. minutu kada dobar pokušaj Pavolettija iz velike blizine maestralno brani Wojciech Szczesny. Ipak, Poljak nije bio na jednakom nivou u 36. minutu kada na udarac Joăa Pedra kroz noge Cancelu ne zatvara najbolje bliži ugao gola i ostaje nemoćan pri izjednačenju gostiju.

Samo dvije minute kasnije, Bianconeri su opet stigli u vodstvo. Ne tako opasan prizeman centaršut sa lijeve strane uputio je Douglas Costa, koji Filip Bradarić nespretno skreće u sopstvenu mrežu matirajući pri tom vlastitog golmana. Mogao je Juve do kraja poluvremena i do ubjedljivijeg vodstva, ali čini se loša procjena glavnog arbitra da li da igranje Bradarića rukom u svom šesnastercu okarakteriše dovoljnim za najstrožu kaznu, dok se Cristianu Ronaldu do novog pogotka u crno-bijelom dresu ispriječila stativa. Na poluvrijeme se otišlo pri minimalnom vodstvu Stare dame.

Drugo poluvrijeme je nastavljeno u sličnom ritmu, Cagliari se nije predavao, ali veće prilike na obje strane nismo upisali sve do 84. minute kada Cristiano Ronaldo iz teže, potom i Bentancur iz sjajne prilike ne uspijevaju rezultatski osigurati pobjedu. Ipak, tek tri minute kasnije, Juventus je povisio vodstvo. Kontra napad pokrenuo je Paulo Dybala dodavši do Cristiana Ronalda, a Portugalac u nastavku akcije sjajno i nesebično upošljava Juana Cuadrada koji iz situacije jedan na jedan sa golmanom Cagliarija odlazi kao pobjednik i postiže svoj prvi sezonski gol, te ispostavit će se nešto kasnije postavlja konačan rezultat susreta, Juventus 3, Cagliari 1.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Benatia, De Sciglio; Bentancur, Pjanić, Matuidi; Douglas Costa, Cristiano Ronaldo, Dybala.
Klupa (10): Alex Sandro, Barzagli, Cuadrado, Kean, Khedira, Mandžukić, Perin, Pinsoglio, Rugani, Spinazzola.
Cagliari (4-3-2-1): Cragno; Srna, Pisacane, Ceppitelli, Padoin; Ionita, Bradarić, Barella; Castro, Joăo Pedro; Pavoletti.
Klupa (10): Andreolli, Aresti, Cerri, Cigarini, Rafael, Dessena, Farago, Pajac, Romagna, Sau.
Trener: Rolando Maran.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u srijedu, kada će u okviru četvrtog kola grupne faze Lige prvaka na Allianz Stadiumu ugostiti Manchester United Josea Mourinha. 12. kolo Serie A Juventus vodi na San Siro, budući da je dvoboj Milana i Juventusa na rasporedu u nedelju, 11. novembra sa početkom od 20:30h.