27/11/2018

Liga prvaka 2018/19 / 5. kolo / Juventus - Valencia 1:0 (0:0)

u 22:50h / Kategorija:

Stara dama je u okviru petog kola grupe H Lige prvaka u Torinu ugostila Valenciju predvođenu Marcelinom Garciom Toralom. Dvoboj Bianconera i Šišmiša na Allianz Stadiumu okončan je minimalnim slavljem Stare dame kojim je Juventus već večeras obezbjedio svoje mjesto među 16 najboljih ekipa Evrope. Pogodak za pobjedu Juventusa proslavio je Mario Mandžukić u 59. minutu susreta.

Bianconeri su u prvom poluvremenu imali posjed lopte, dominirali terenom, bili konkretniji, ali ozbiljnije prilike pred golom Valencije nisu uspijevali stvoriti. Pored par dalekometnih pokušaja Juventusa, tim iz Torina izgledao je poprilično bezopasno ispred disciplinovanih Šišmiša. Najbolju priliku u prvih 45 minuta propustili su gosti u sudačkoj nadoknadi kada nakon ubačaja iz ugla sjajno glavom šutira Mouctar Diakhaby, dok Szczesny brilijantnom odbranom održava Bianconere da na odmor ne odu sa rezultatskim zaostatkom.

Četrnaest minuta nastavka trebalo je Bianconerima do vodstva. Cristiano Ronaldo fintom je fantastično izbacio svog pratioca u kaznenom prostoru Valencije, uputio oštru prizemnu loptu kroz peterac na visinu druge stative što sjajno prati Mario Mandžukić i iz blizine matira nekadašnjeg saigrača na golu gostiju. Sredinom drugog poluvremena upisali smo i dobre pokušaje Paula Dybale, Cristiana Ronalda i Maria Mandžukića, ali u sva tri navrata na nivou zadatka bio je Norberto Neto. Do kraja nismo vidjeli novu promjenu rezultata, ostalo je Juventus 1, Valencija 0.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Pjanić, Matuidi; Dybala, Mandžukić, Cristiano Ronaldo.
Klupa (7): Perin, Benatia, Douglas Costa, Barzagli, Cuadrado, Rugani.

Valencia (4-4-2): Neto; Wass, Gabriel, Diakhaby, Gaya; Coquelin, Kondogbia, Parejo, Guedes; Rodrigo, Mina.
Klupa (7): Batshuayi, Gameiro, Latorre, Murillo, Piccini, Soler, Domenech.
Trener: Marcelino Garcia Toral.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u subotu, 01. decembra u okviru 14. kola Serie A, kada će sa početkom od 18:00h gostovati Violi na firentinskom Artemio Franchiju. Posljednje kolo grupne faze Bianconeri će odigrati sa Young Boysima 12. decembra, a susret na Stade de Suisse zakazan je za srijedu, 12. decembra.