07/11/2018

Liga prvaka 2018/19 / 4. kolo / Juventus - Man. United 1:2 (0:0)

u 22:55h / Kategorija:

Stara dama je u okviru četvrtog kola grupne faze Lige prvaka na Allianz Stadiumu ugostila Manchester United Joséa Mourinha. Dvoboj Bianconera i Crvenih đavola okončan je slavljem gostiju rezultatom od 2:1. Bianconeri su stigli u vodstvo zahvaljujući čaroliji dvojca Leonardo Bonucci - Cristiano Ronaldo, da bi United golovima Juana Mate, te autogolom Bonuccija stigao do preokreta i izuzetno bitne pobjede.

Bianconeri su bolje otvorili susret u Torinu, ali na prvu ozbiljniju priliku čekali smo do 31. minute kada nakon kontre koja je tekla preko Paula Dybale Khedira šutira pravo u ruke Davida De Gee. Samo tri minute kasnije priliku je imao i Juan Cuadrado, ali šut Kolumbijca nakon što se prvobitno odbio od Matića i primijenio smjer sjajno brani golman Uniteda.

U toku je bio 35. minut kada su Bianconeri propustili najbolju priliku u prvom poluvremenu. Mattija De Sciglio je sjajno dodavanjem ispratio ubacivanje Cristiana Ronalda iza zadnje linije Manchester Uniteda, Portugalac fantastično pronašao povratnom loptom Samia Kheditru usamljenog na jedanaest metara od gola od kojeg njemački internacionalac pogađa samo stativu.

Jedini pokušaj po golu domaćina su Crveni đavoli upisali tek u prvom minutu sudačke nadoknade kada apsolutno bezopasan udarac Paula Pogbe sa dvadesetak metara iskosa bez problema hvala dobro postavljeni Wojciech Szczesny. Na pauzu se otišlo bez promjene rezultata.

Samo četiri minute nastavka bilo je potrebno Juventusu da stvori novu sjajnu priliku pred golom gostiju, koje još jednom spašava okvir gola, ovoga puta nakon sjajnog pokušaja Paola Dybale koji odsjeda na prečki.

Stara dama je bolju igru u vodstvo pretvorila u 65. minuti kada Leonardo Bonucci fantastičnom dugom loptom izbacuje Ronalda iza leđa odbrane gostiju, a Portugalac malom čarolijom smješta loptu u mrežu nemoćnog De Gee. Samo minut kasnije i Miralem Pjanić se mogao upisati u strijelce, ali ovoga puta na razini je bio golman Uniteda.

Isti igrač propustio je novu sjajnu priliku u 73. minutu kada nakon nesebičnog dodavanja Juana Cuadrada iz sjajne pozicije sa 15-tak metara promašuje gol Davida De Gee. Samo minut kasnije novu stopostotnu priliku su Bianconeri propustili preko Juana Cuadrada koji sa 11 metara udaljenosti promašuje gol već matiranog golmana Manchester Uniteda.

Prilike Bianconera su se nastavile nizati i u nastavku, ali kako to obično biva u fudbalui, nakon previše propuštenih prilika slijedi kazna. Matuidi je skrivio prekršaj na 20 metara od gola Juventusa, a Mata to sjajno koristi i matira Poljaka za za izjednačenje. United tu nije stao i već iz naredne prilike, odnosno nakon novog ubačaja iz slobodnog udarca, Pogbin udarac glavom Wojciech Szczesny odbija tek od Bonuccija u vlastiti gol, te postavlja konačan rezultat susreta Juventus 1, Manchester United 2.

Juventus (3-5-2): Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini; Cuadrado,  Khedira, Pjanić, Bentancur, Alex Sandro; Cristiano Ronaldo, Dybala.
Klupa (7): Perin, Benatia, Matuidi, Barzagli, Mandžukić, Cancelo, Rugani.
Trener: Massimiliano Allegri.

Manchester United (4-3-3): De Gea; Young, Smalling, Lindelof, Shaw; Herrera, Matić, Pogba; Lingard, Sanchez, Martial.
Klupa (7): Sergio Romero, Bailly, Darmian, Fred, Fellaini, Mata, Rashford.
Trener: José Mourinho.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u nedelju, 11. novembra, kada će na San Siru u okviru 12. kola Serie A istrčati protiv Gattusovih Rossonera. Peto kolo grupne faze Lige prvaka na Allianz Stadium 27. novembra dovodi Valenciju.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.