20/10/2018

Serie A 2018/19 / 9. kolo / Juventus - Genoa 1:1 (1:0)

u 19:55h / Kategorija:

Stara dama je u prvom ligaškom susretu nakon oktobarske reprezentativne pauze u okviru devetog kola ugostila Genou Ivana Jurića. Susret na torinskom Allianz Stadiumu okončan je prvim sezonskim remijem Bianconera. Vodstvo je domaćinu donio Cristiano Ronaldo, a Daniel Bessa postavio konačan rezultat od 1:1.

Bianconeri su očekivano od samog starta opravdali ulogu favorita i dominirali tokom cijelog prvog poluvremena. Igrao se 14. minut kada je po prvi put Ronaldo imao sjajnu priliku da dovede Staru damu u vodstvo, ali još jednom Portugalac nije imao sreće pogodivši stativu nakon dobrog ubačaja sa desne strane. Ipak, samo četiri minute kasnije Juventus je poveo. Joăo Cancelo je silovito šutirao sa petnaestak metara, lopta se odbila od blok odbrane Grifona, a Rumun Andrei Radu vrhovima prstiju odlaže loptu pravo pred noge dobro postavljenom Ronaldu koji sa par metara trese mrežu gostiju. Imao je Cristiano Ronaldo još jednu dobru priliku do pauze, ali se na istu otišlo tek pri minimalnom vodstvu aktuelnih prvaka.

Gosti su u nastavku zaigrali dosta bolji, Piątek je izgledao najopasniji, ali do izjednačenja genovljani stižu preko Daniela Besse. Bianconeri su očekivali korner, ali Kouamé koristi nepažnju domaćeg tima, centrira za Bassea koji kraj indisponirane odbrane Stare dame iz peterca glavom matira Wojciecha Szczesnya. Do kraja Stara dama nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti, ostao je aktivan rezultat iz 67. minute, Juventus 1, Genoa 1.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Benatia, Alex Sandro; Bentancur, Pjanić, Matuidi; Cuadrado, Mandžukić, Ronaldo.
Klupa (11): Pinsoglio, Perin, De Sciglio, Chiellini, Dybala, Douglas Costa, Barzagli, Kean, Emre Can, Rugani, Bernardeschi.

Genoa (3-5-2): Radu; Biraschi, Romero, Criscito; Pereira, Romulo, Bessa, Sandro, Lazović; Kouamé, Piątek.
Klupa (13): Marchetti, Vodisek, Lisandro Lopez, Lapadula, Mazzitelli, Gunter, Rolon, Hiljemark, Pandev, Lakičević, Omeonga, Medeiros, Zukanović.
Trener: Ivan Jurić.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u utorak, 23. oktobra, kada će u okviru trećeg kola grupne faze Lige prvaka sa početkom od 21:00h gostovati Manchester Unitedu Josea Mourinha. Deseto kolo italijanskog šampionata Bianconere vodi na noge Empoliju, a duel na Carlo Castellaniju zakazan je za narednu subotu, 27. oktobra sa početkom od 18:00h.